Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Підприємці не знають, що таке «малоцінні необоротні активи»

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування віднести на витрати вартість придбаних малоцінних необоротних матеріальних активів (швидкозношуваних предметів)?

Відповідно до ст. 177 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

До переліку витрат фізичної особи — підприємця, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ.


Витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються з витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з п. 138.4, п. 138.6 — 138.9, пп. 138.10.2 — 138.10.4, п. 138.11 ст. 138 ПКУ (п. 138.1 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ). Відповідно до ст. 2 Закону України від 16 липня 1999 року №996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі — Закон №996) ведення бухгалтерського обліку поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їхніх організаційно-правових форм та форм власності, а також на представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності (далі — підприємства), які зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.

Отже, фізичні особи — підприємці мають право відносити документально підтверджені витрати, безпосередньо пов’язані з отриманням доходів, які включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ ПКУ, при цьому відповідно до Закону №996 не ведуть бухгалтерського обліку, у т. ч. обліку малоцінних необоротних матеріальних активів.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Криворізька центральна МДПІ
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
Витрати , МШП , ПДФО-підприємці , Підприємці , Податкова консультація

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі