Одразу зазначимо, що виконувати всі дії по проведенню припинення діяльності ФОП може будь-яка уповноважена таким ФОП особа на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця встановлений Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (Далі – Закон про реєстрацію). Процедура припинення складається з декількох етапів, які в скороченому вигляді можна описати наступним чином:
1) прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності;
2) внесення до ЄДР запису про прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності. При цьому, під час внесення державним реєстратором такого запису в ЄДР, визначається строк для пред'явлення вимог кредиторів, який не може бути менше двох і більше трьох місяців з дня опублікування повідомлення про прийняття фізичною особою - підприємцем рішення щодо припинення підприємницької діяльності;
3) звернення до ДПІ та соціальних фондів з метою зняття з обліку. Зняття обліку проводиться після проходження відповідних перевірок у визначеному законодавством порядку;
4) припинення підприємницької діяльності, для чого знову необхідно звернутись до державного реєстратора та подати реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням та довідки про зняття з обліку у відповідному органі Міністерства доходів і зборів та соціальних фондах.
За відсутності підстав для залишення документів без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем є датою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.
Щодо тривалості процесу припинення діяльності можна визначити лише орієнтовний строк, який в будь-якому випадку не може бути менше, ніж два місяці. Тривалість процесу припинення діяльності залежить від багатьох обставин, тут треба враховувати і строк, необхідний для закриття рахунків в банках (якщо такі були відкриті), і наявність чи відсутність порушень під час проходження перевірок. В середньому процес припинення може тривати до шести місяців.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити