Перше, що треба зробити — це стати на облік за неосновним місцем госпдіяльності, тобто за місцем розташування земельної ділянки (п. 63.3 ПКУ) шляхом подання заяви форми №1-ОПП за місцем розташування земельної ділянки (неосновне місце обліку - Васильківській ОДПІ).
Загальна заява про обрання спрощеної системи оподаткування в описаній у запитанні ситуації не подається.
Порядок переходу з загальної системи оподаткування на спрощену платниками єдиного податку четвертої групи встановлений у п. 298.8.1-298.1.4 ПКУ.
Сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного (2017) року наступний пакет документів:
- загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку) — тобто до Києво-Святошинської ОДПІ;
- звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки, тобто до Васильківської ОДПІ;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою Наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 р. №772. За змістом самого розрахунку, він подається за місцем основного обліку, тобто до Києво-Святошинської ОДПІ;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок. У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю). Така довідка видається насьогодні центрами надання адміністративних послуг за місцем розташування земельної ділянки та є додатком до податкової декларації. І оскільки вона надається в одному примірнику, то її також варто подати за основним місцем обліку, тобто до Києво-Святошинської ОДПІ.
Якщо у сільськогосподарського товаровиробника у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, є земельна(і) ділянка(и), що розташована(і) в межах території одного органу місцевого самоврядування, та місцезнаходження земельної ділянки співпадає з місцезнаходженням платника, то такий сільськогосподарський товаровиробник подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку) і загальну, і звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи.
Загальна декларація є підставою для реєстрації суб'єкта господарювання платником єдиного податку четвертої групи (див. Лист ДФС від 20.11.2015 р. №24765/6/99-99-15-03-02-15).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись