• Посилання скопійовано

Строк давності для подання звітної декларації для юросіб-«єдинників»: чи є?

Чи є строки давності з метою подання ЮО податкової декларації платника ЄП третьої групи?

Відповідно до абз. 1 п. 49.2 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ПКУ).

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (крім податкового періоду для податкової звітності з податку на додану вартість, визначеного п. 202.1 ПКУ).

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (абз. 1 п. 50.1 ПКУ).

Згідно з абз. 1 і 2 п. 102.1 ПКУ контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня – у разі проведення перевірки операції відповідно до ст. 39 і ст. 39-2 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації або уточнюючої декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань в межах поданих уточнень, за такою податковою декларацією протягом 1095 днів (2555 дня – у разі проведення перевірки відповідно до ст. 39 і ст. 39-2 ПКУ) з дня подання уточнюючого розрахунку (декларації).

Грошове зобов’язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому п. 102.1 ПКУ, якщо податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання, не було подано (пп. 102.2.1 ПКУ).

Водночас, граничні строки для подання податкової декларації можуть бути продовжені керівником за письмовим запитом посадової особи юридичної особи (п. 102.6 ПКУ), у разі, якщо протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність (пп. 102.7.2 ПКУ).

Згідно з абзацом одинадцятим п. 52-2 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ.

Отже, ПКУ не передбачено строків давності з метою подання звітної Декларації, якщо вона не була подана до органу ДПС.

Поряд з цим уточнюючу Декларацію юридична особа має право подати протягом 1095 днів, що настають:

  • за останнім днем граничного строку подання Декларації, що уточнюється – у разі своєчасного її подання у строки визначені ПКУ;
  • за днем фактичного подання Декларації, що уточнюється – у разі її подання після граничного строку подання.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Юрособи на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Юрособи на єдиному податку»

  • Чи є порушенням спрощеної системи отримання ЮО – платником ЄП кешбеку?
    Не буде вважатися порушенням умов перебування на спрощеній системі оподаткування отримання ЮО – платником єдиного податку, яка є Учасником програми лояльності «еDilo - B2B Factoring. Cash-back», суми кешбеку
    29.09.202525
  • Страхове відшкодування для ТОВ на ЄП: що з оподаткуванням?
    Чи включається сума страхового відшкодування за пошкоджені основні засоби до складу доходу юрособи – платника єдиного податку ІІІ групи (без ПДВ)? Якщо так, чи підлягає така сума оподаткуванню єдиним податком за ставкою 5% та військовим збором 1%?
    24.09.202536
  • Купівля-продаж ОВДП юрособою на єдиному податку
    Чи може юрособа — платник ЄП (5%) придбати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на вторинному ринку? Чи буде така операція вважатися фінансовим посередництвом, що є підставою для анулювання статусу платника ЄП? Який КВЕД має бути в наявності для здійснення цих операцій?
    17.09.202534
  • Чи може ТОВ на ІІІ групі ЄП надавати послуги з реклами в інтернеті?
    ТОВ – платник єдиного податку ІІІ групи планує отримувати доходи за розміщення реклами в інтернеті на своїх ресурсах (сайті, телеграм-каналі). Чи має він на це право? Чи потрібні для цього якісь дозволи? Які особливості оподаткування?
    29.08.202592
  • Ліміт доходу юрособи при переході на єдиний податок ІІІ групи
    Підприємство (платник ПДВ) у І кварталі 2025 року працювало на загальній системі оподаткування, а з ІІ кварталу перейшло на єдиний податок ІІІ групи. Який граничний обсяг доходу для перебування на спрощеній системі слід застосовувати до кінця 2025 року: повний річний ліміт чи розрахований пропорційно кількості кварталів на єдиному податку?
    26.08.202557