Головна Усі консультації Спрощена система Юрособи на єдиному податку

Податки при виплаті дивідендів платником ЄП 4 групи венчурному фонду

ТОВ платник ЄП групи 4 виплачує дивіденди учаснику – закритому недиверсифікованому венчурному пайовому інвестиційному фонду (не є юридичною особою), в інтересах якого і від свого імені діє компанія з управління активами. Які особливості нарахування, виплати і оподаткування дивідендів?

Авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів платником ЄП групи 4.

Не справляється згідно з пп. 57.1-1.2 ПКУ. Те саме зазначає і податкова – див. тут.

Інших податків при виплаті дивідендів інвестиційному фонду ПКУ не встановлює.

 

Які юридично-правові особливості виплати дивідендів?

Це питання ми розглядали тут.

 

Бухоблік нарахування і виплати дивідендів у платника ЄП групи 4.

Відображається бухгалтерськими проводками:

  • Дт 443 Кт 671 – нараховані дивіденди;
  • Дт 441 Кт 443 – розподілено прибуток на виплату дивідендів;
  • Дт 671 Кт 311 – виплачені дивіденди.

 

Оподаткування отриманих пайовим фондом дивідендів.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Закону № 5080-VI пайовий фонд - сукупність активів, що належать учасникам такого фонду на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються нею окремо від результатів її господарської діяльності.

Пайовий фонд не є юридичною особою і не може мати посадових осіб (ч. 3 ст. 41 Закону № 5080-VI).

Пайовий фонд відноситься до інститутів спільного інвестування (ІСІ) (див. п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону № 5080-VI).

Відповідно до пп. 141.6.1 ПКУ доходи інститутів спільного інвестування звільняються від оподаткування. Таким чином, пайовий фонд (вірніше – компанія з управління активами від імені пайового фонду) не оподатковує дивіденди, отримані від платника ЄП групи 4.

Причому декларацію з податку на прибуток пайового фонду (ІСІ) подає компанія з управління активами. Наприклад, про цей аспект зазначено в ІПК ДПСУ від 25.08.2021 р. № 3118/ІПК/99-00-21-02-01-06.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Юрособи на єдиному податку
Теги:
Дивіденди

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі