Згідно з пп. 292-1.1 ПКУ об’єктом оподаткування для платників ЄП четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
При цьому, як зазначає пп. 292-1.2 ПКУ, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового року відповідно до порядку, встановленого ПКУ.
Своєю чергою, відповідно до пп. 295.9.6 ПКУ у разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові податку, орендодавець враховує орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації платника ЄП. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується (аналогічний підхід застосовується до суборенди).
Зокрема, у ІПК від 02.08.2018 р. №3399/6/99-99-12-02-03-15/ІПК податківці зазначали, що незалежно від змісту укладеного договору суборенди земельних ділянок, справляння ЄП відбувається відповідно до вимог ПКУ.
Тож підприємство, платник ЄП 4 групи суборендодавець, земельних ділянок, має врахувати їхню площу у своїй податковій декларації (не залежно від того, чи є суборендар платником ЄП 4 групи чи ні). А у товариства, як суборендаря, податкові зобов'язання зі сплати єдиного податку з орендованих земель не виникають.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити