Відповідно до п. 10 П(С)БО 7 первісна вартість безоплатно отриманих основних засобів дорівнює їх справедливій вартості на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7. Для визначення справедливої вартості краще за все скористатися послугами професійного оцінювача, хоча в даному випадку це не обов’язково (див. ст. 7 Закону про оцінку майна). Справедлива вартість нерухомості може визначатися і безпосередньо в договорі дарування, при цьому слід враховувати визначення справедливої вартості згідно з п. 4 П(С)БО 7: справедлива вартість - це сума, за якою можна продати актив або оплатити зобов'язання за звичайних умов на певну дату. Відповідно, у договорі дарування слід вказати саме таку суму.
Зарахування нерухомості на баланс відображається записом Дт 103 Кт 745.
Підтверджувальним документом є акт приймання-передачі нерухомості та договір дарування. Відповідно до ч. 2 ст. 719 ЦКУ договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
При цьому такий дохід оподатковується єдиним податком на підставі пп. 292.3 ПКУ. Вартість безоплатно отриманої нерухомості включається до доходу у декларації платника єдиного податку – рядок 1 декларації, та за необхідності заповнюється рядок 2, якщо через отримання нерухомості підприємство перевищило граничний обсяг доходу платника єдиного податку. Сума доходу, що перевищує граничний розмір доходу "єдинника", оподатковується за подвійною ставкою ЄП – 6%.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платники ЄП сплачують на загальних підставах. Щодо податку на нерухомість читайте тут. Про декларацію з податку на нерухомість ми писали тут.
Пенсійний збір при даруванні нерухомості не справляється. Податкові зобов’язання з ПДВ не виникають. У фізособи – дарувальника жодних податкових наслідків не виникає.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись