Головна Усі консультації Спрощена система Юрособи на єдиному податку

Працівник юрособи сплатив за послуги ФОПу на ІІ групі: які наслідки?

Працівник юрособи скористався послугами ксерокопіювання ФОПа на ІІ групі. За ці послуги працівник оплатив особисті кошти та склав авансовий звіт. Чи не буде порушенням для ФОПа ІІ групи надання таких послуг працівнику юрособи?

Податківці в ресурсі «ЗІР» (підкатегорія 107.01) на запитання: «Чи вважається порушенням умов перебування на другій групі платника ЄП ФОП, яка надала послуги іншій ФО (працівнику юридичної особи), що перебувала у відрядженні?», відповідають таке:

Відповідно до пп. 2 пп. 291.4 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 грн.

Відповідно до П(С)БО 16, витрати на відрядження можуть бути включені до складу загальновиробничих, адміністративних витрат, витрат на збут або інших операційних витрат. Податківці зазначають, що якщо фізособою – підприємцем – платником єдиного податку другої групи були надані послуги працівнику юрособи під час відрядження, і вартість послуг оплачується особисто таким працівником, то порушення умов перебування у другій групі платника єдиного податку не виникає.

Вважаємо, що у випадку з оплатою послуг ФОПу на ІІ групі працівником юрособи у податківців буде аналогічна позиція, адже має місце оплата послуг особисто працівником та оформлення авансового звіту (як у випадку з відрядженням). Втім  радимо все одно звернутися до ДФС за індивідуальною податковою консультацією щодо цього питання.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Юрособи на єдиному податку
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі