Відповідно до п. 292.4 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента). З цього формулювання робимо два висновки.
Перший висновок
До доходу комісіонера - платника єдиного податку включається лише сума винагороди за договором комісії.
Отже, платник єдиного податку повинен підтвердити документально цю суму – по-перше, обумовити в договорі порядок її нарахування та виплати, і по-друге, підтвердити нарахування та виплату винагороди первинними документами – актом наданих комісійних послуг та банківською випискою, з якої можна дістати інформацію про суму отриманої винагороди та про дату її отримання.
Іншими словами, у призначенні платежу на оплату комісійної винагороди комісіонеру – платнику ЄП – повинно бути чітко зазначено, що це сплата саме комісійної винагороди. Відповідно, поле «призначення платежу» у платіжному дорученні при перерахуванні транзитних коштів теж повинно давати чітку і однозначну інформацію про те, що це транзитний платіж.
Другий висновок
Для цілей оподаткування єдиним податком комісійна винагорода має бути отриманою. Таким чином, комісійна винагорода оподатковується єдиним податком тоді, коли вона буде отримана у грошовій формі.
Якщо винагорода буде фактично отримана у жовтні 2018 р., про що буде зазначено у платіжному дорученні, у полі «призначення платежу», то сума такої винагороди буде оподатковуватися у жовтні 2018 р.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись