• Посилання скопійовано

Податковий борг протягом двох послідовних кварталів загрожує втратою статусу "єдинника"

З квітня 2017 р. в особовій картці платника ЄП обліковувалася заборгованість щодо орендної плати за землю у розмірі 8,45 грн. У серпні 2017 р. оформлено ППР та нараховані недоїмки, штрафи. У листопаді заборгованість погасили. Податківці погрожують анулювати статус "єдинника". Чи правомірні дії податківців?

У рамках ч. 8 пп. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів (зверніть увагу: саме двох послідовних кварталів). У контексті запитання це такі дати: 1 квітня, 1 травня, 1 червня, 1 липня, 1 серпня, 1 вересня 2017 року. Перехід має бути здійснено в останній день другого із двох послідовних кварталів (30 вересня). Якщо платником податку таке рішення не було прийнято, анулювання свідоцтва платника єдиного податку може бути здійснено за рішенням контролюючих органів.

У контексті запитання не зрозуміло, чи обліковувався податковий борг на 1 квітня 2017 року. Якщо на цю дату боргу не було, то ІІ квартал 2017 року в обрахунок двох послідовних кварталів включити не можна (не вистачає одного місяця). На нашу думку, єдиною датою, коли можна анулювати статус "єдинника" в даному випадку – є дата 30 вересня 2017 р. Ця дата  є останнім днем із двох послідовних кварталів, при чому на перше число кожного із послідовних шести місяців цих двох кварталів (6 місяців мають припадати тільки на два послідовні квартали)  мав би обліковуватися податковий борг. 

Податковим боргом є сума погодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої в порядку, визначеному ПКУ (пп. 14.1.175 ПКУ), тобто в контексті запитання, недоїмка 8,45 грн та нарахована на неї пеня. 

Податківці пояснюють у консультації від 31.07.2017 р. №1434/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, що у розумінні пп. 298.2.3 ПКУ до уваги повинна братися наявність податкового боргу у абсолютному значенні на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, незалежно від дати його виникнення.

До речі, норми ПКУ не передбачають встановлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку. Таке рішення має бути надане платнику податків у письмовій формі за підписом керівника контролюючого органу з обов’язковим зазначенням підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»

  • Чи обов’язково ФОП повинен надавати транспортні послуги виключно на власному автомобілі?
    Підприємство користується послугами ФОПа з доставки товарів покупцям, вартість доставки включено в ціну товару. З ФОПрм підписано угоду про надання транспортних чи логістичних послуг (не оренда) і при підписанні договору перевірялося, чи він є власником авто, чи у нього є договір оренди. Чи може такий ФОП надавати послуги підприємству, якщо в своїй діяльності він використвує авто дружини чи родича?
    23.07.202472
  • Оренда авто з водієм: оформлення угоди
    Підприємству потрібно взяти автомобіль з водієм в оренду, в штатному розкладі немає посади водія. Як оформити таку угоду з фізособою або ФОП та чи потрібно завіряти нотаріально?
    18.07.20241 188
  • Діяльність ФОПа з продажу електроенергії за «зеленим» тарифом
    Фізособа планує зареєструвати ФОПа для діяльності з виробництва і продажу електроенергії за «зеленим» тарифом. Планується також отримати грант на цю діяльність від Держцентру зайнятості, за умовами якого слід створити не менше двох робочих місць. На якій системі оподаткування може бути цей ФОП? Чи потрібно придбавати ліцензію на продаж електроенергії? Чи оподатковується сума гранту при отриманні на рахунок ФОПа?
    09.05.202496
  • Оплатили ФОПу за послуги, а згодом виявилося, що оплата була на рахунок фізособи: як діяти?
    25 лютого 2022 року СГ оплатив послуги з перевезення працівників по Україні. Вважали, що оплата здійснена ФОПу, а згодом виявилось, що платіж був на особистий рахунок фізособи. Що зараз потрібно зробити?
    06.07.2023162
  • Який порядок скасування ставки ЄП 2% пропонується законопроєктом №8401?
    Законопроєктом №8401 пропонується з 1 липня 2023 року скасувати особливу групу платників ЄП за ставкою 2%. Яка пропонується процедура переходу на інші групи ЄП або на загальну систему?
    26.04.2023513