• Посилання скопійовано

Перелік доходів, які слід включати до розрахунку критерію єдинників IV групи

Які доходи слід включати до розрахунку критерію платників ЄП 4-ї групи?

Перерахуємо доходи, які включаються до розрахунку критерію платників єдиного податку четвертої групи, та надамо поради щодо їх аналітичного обліку.

1. Доходи, отримані від реалізації продукції рослинництва, що вироблена (вирощена) на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування (в тому числі на умовах оренди), а також від реалізації продукції рослинництва на закритому ґрунті (в теплицях, парниках тощо). Для визначення цих доходів варто розробити відповідну аналітику за субрахунком 701 «Дохід від реалізації готової продукції», аналітичні рахунки продукції рослинництва (без ПДВ) та за субрахунком 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів», за аналітичними рахунками реалізації довгострокових біологічних активів рослинництва (без ПДВ), що обліковуються за первісною вартістю.

2. Аналогічним чином слід виокремлювати з вищевказаних рахунків доходи, отримані від реалізації продукції тваринництва і птахівництва.

3. Для визначення доходів від реалізації продукції рибництва, виловленої (зібраної), розведеної, вирощеної у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах), достатньо виокремити відповідні кредитові обороти за субрахунком 701 «Дохід від реалізації готової продукції», аналітичні рахунки продукції рибництва (без ПДВ).

4. Доходи, отримані від реалізації продуктів переробки продукції рослинництва та рибництва, тваринництва і птахівництва, що вироблені на власних підприємствах або на орендованих виробничих потужностях, а також від реалізації сільськогосподарської продукції, що вироблена із сировини власного виробництва на давальницьких умовах, визначаються за кредитовими оборотами за субрахунком 701 «Дохід від реалізації готової продукції», аналітичні рахунки реалізації продуктів переробки. Сюди не включаються доходи від реалізації підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 — 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції) (без ПДВ).

5. І нарешті, доходи, отримані протягом останнього податкового (звітного) періоду від надання супутніх послуг, визначаються за субрахунком 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг» відповідно до переліку супутніх послуг, зазначених у пп. 298.8.3 ПКУ (без ПДВ).

Але, зверніть увагу: дохід від реалізації таких послуг включаються до суми доходу, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки не постійно, а лише у разі коли сільськогосподарське підприємство утворюється шляхом злиття, приєднання, перетворення, поділу або виділення, і тільки у рік такого утворення.

Як бачимо, аналітика обліку доходів вельми складна, але платнику єдиного податку четвертої групи слід її вести постійно з метою щорічного підтвердження права на застосування спрощеної системи оподаткування.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»

  • Чи обов’язково ФОП повинен надавати транспортні послуги виключно на власному автомобілі?
    Підприємство користується послугами ФОПа з доставки товарів покупцям, вартість доставки включено в ціну товару. З ФОПрм підписано угоду про надання транспортних чи логістичних послуг (не оренда) і при підписанні договору перевірялося, чи він є власником авто, чи у нього є договір оренди. Чи може такий ФОП надавати послуги підприємству, якщо в своїй діяльності він використвує авто дружини чи родича?
    23.07.202472
  • Оренда авто з водієм: оформлення угоди
    Підприємству потрібно взяти автомобіль з водієм в оренду, в штатному розкладі немає посади водія. Як оформити таку угоду з фізособою або ФОП та чи потрібно завіряти нотаріально?
    18.07.20241 188
  • Діяльність ФОПа з продажу електроенергії за «зеленим» тарифом
    Фізособа планує зареєструвати ФОПа для діяльності з виробництва і продажу електроенергії за «зеленим» тарифом. Планується також отримати грант на цю діяльність від Держцентру зайнятості, за умовами якого слід створити не менше двох робочих місць. На якій системі оподаткування може бути цей ФОП? Чи потрібно придбавати ліцензію на продаж електроенергії? Чи оподатковується сума гранту при отриманні на рахунок ФОПа?
    09.05.202496
  • Оплатили ФОПу за послуги, а згодом виявилося, що оплата була на рахунок фізособи: як діяти?
    25 лютого 2022 року СГ оплатив послуги з перевезення працівників по Україні. Вважали, що оплата здійснена ФОПу, а згодом виявилось, що платіж був на особистий рахунок фізособи. Що зараз потрібно зробити?
    06.07.2023162
  • Який порядок скасування ставки ЄП 2% пропонується законопроєктом №8401?
    Законопроєктом №8401 пропонується з 1 липня 2023 року скасувати особливу групу платників ЄП за ставкою 2%. Яка пропонується процедура переходу на інші групи ЄП або на загальну систему?
    26.04.2023513