Платнику ЄП потрібно звернути увагу на такі моменти:
1) якщо загальна площа нежитлового приміщення становить понад 300 кв. м (навіть розглядаючи варіант здавання в оренду частини приміщення, додатково див. УПК, затверджену наказом ДПС від 20.02.2012 р. №1361), ФОП не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування. Така особа може надавати нерухомість в оренду як фізособа-підприємець на загальній системі або як фізособа — не суб'єкт господарювання (пп. 291.5.3 ПКУ);
--1--
Хоча, виходячи зі змісту відповіді на запитання 2 цієї УПК, фізособа-підприємець може перебувати на спрощеній системі оподаткування та здавати частину приміщення в оренду, за умови що решта приміщення не перебуває в оренді.
2) якщо підприємець на ЄП отримує дохід від заборонених для нього видів діяльності або платник ЄП II групи отримує дохід, вид діяльності за яким не зазначено у реєстрі платників єдиного податку, дохід оподатковується за ставкою 15%, за нормою п. 293.4 ПКУ. Крім того, в такому разі з наступного податкового періоду підприємець зобов'язаний перейти на загальну систему оподаткування (див. пункти 5, 7 пп. 298.2.3 ПКУ);
3) орендарями у платників ІІ групи можуть бути тільки платники ЄП (як фізособи, так і юрособи) та населення. Тож якщо платник ЄП надасть в оренду приміщення юрособі на загальній системі оподаткування, він отримає дохід від забороненого для нього виду діяльності, який слід буде оподаткувати за ставкою 15%.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись