Мінфін наказом від 11.09.2024 р. №440 виклав у новій редакції заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.
Крім того, внесено зміни до:
- розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування;
- запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку;
- витягу з реєстру платників єдиного податку.
Аналіз змін ми навели у нашій новині тут.
І, відповідно, у платника єдиного податку постає питання, чи потрібно йому подавати нові форми ФОП на ЄП, якщо він вже давно зареєстрований як платник ЄП.
Якщо у платника ЄП не було змін, то подавати нові форми не потрібно. Обґрунтуємо чому.
Заява про застосування спрощеної системи оподаткування подається у таких випадках:
- при обранні або переході на спрощену систему оподаткування (із заявою подається також розрахунок);
- при зміні ставки та групи;
- при внесенні змін до реєстру платників єдиного податку;
- при відмові від спрощеної системи оподаткування.
Якщо всіх цих подій не було, то й подавати нічого не потрібно.
Щодо отримання нового витягу, то відповідно до пп. 299.9 ПКУ витяг платника ЄП діє до внесення змін до реєстру. Самі ж зміни були більш косметичними, тому і в цьому випадку можна не брати новий витяг. Та за бажанням ФОП може отримати витяг, така адміністративна послуга надається безоплатно.
Як ФОПу отримати витяг з реєстру платників єдиного податку див. нашу новину тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити