Главная Все консультации Налогообложение Налог на прибыль

Чи потрібно коригувати фінрезультат при виплаті матеріальної шкоди фізособі?

Підприємство, платник податку на прибуток, у квітні 2020 р. виплатило непрацівникам підприємства матеріальне відшкодування по ДТП за рішенням суду. Чи потрібно коригувати фінрезультат до оподаткування на сплачені суми?

Як передбачено пп. «а» пп. 164.2.14 ПКУ (у редакції до 23.05.2020 р.) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім, зокрема, сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Згідно з пп. 140.5.11 ПКУ (у редакції станом на квітень 2020 року), фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до пп. 44 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.

Оскільки в даному випадку матеріальне відшкодування виплачувалось фізособам та вже було оподатковане ПДФО та військовим збором, то коригувати фінрезультат на суму сплачених коштів не потрібно.

При цьому, оскільки матеріальне відшкодування здійснюється за рахунок коштів підприємства, суми такого відшкодування мають бути списані в Дт рахунку  948 «Визнані штрафи, пені, неустойки» або 949 «Інші витрати операційної діяльності» чи 977 «Інші витрати діяльності» (в залежності від облікової політики підприємства). Отже, такі суми будуть враховані у складі витрат при визначені об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Корректировка , Предприниматели

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +