Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Податкова знижка для фізосіб: перелік документів

Які документи необхідно надати фізособі, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки?

Податкова знижка для фізичних осіб, це сума (вартість) витрат платника ПДФО — резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшити його загальний річний оподатковуваний дохід, одержаний за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.  Суть знижки полягає в тому, що всю суму утриманого протягом року ПДФО або її частину фізособа має право повернути собі коштами. Стаття 166 ПКУ встановлює певні правила та вимоги для отримання податкової знижки:

1) фізособа має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року;

2) є певна вимога до документів, що підтверджують суму витрат, на підставі яких платник має право на повернення ПДФО, сплаченого зі суми заробітної плати. Понесені витрати мають бути фактично здійсненими, оплачені коштами. У розрахункових документах обов'язково має бути зазначено: продавця та покупця-фізособу, який має намір скористатися знижкою; вартість витрат; строк продажу;

3) якщо фізособа до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористалася правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься;

4) надається податкова знижка лише резиденту в межах суми річної заробітної плати.

Фізособи, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися таким правом шляхом подання декларації про майновий стан і доходи із заповненням додатка 6 до неї (форма затверджена наказом Мінфіну від 11.12.2013 р. № 793) до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. 

Порядок переобладнання транспортних засобів затверджено Постановою КМУ від 21.07.2010 р. N 607. Згідно п. 13 зазначеного порядку за результатами оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний видається сертифікат відповідності - для транспортних засобів, що переобладнані в індивідуальному порядку, а також для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива.

Враховуючи все вищезазначене, робимо висновок, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива), для отримання податкової знижки повинна подати:

- документи, що підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу (розрахункові документи: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери тощо);

- сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний;

- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

 

Автор:
Елена Водопьянова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Налоговая скидка , Транспортные средства

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме