Главная Все консультации Госрегулирование ВЭД

Перша подія при експорті товару: як її визначити?

Компанія експортує товари за межі митної території України. Нерезидент оплатив аванс за товар. Коли буде виникати податкове зобов'язання у такій ситуації?

Експорт товарів підлягає оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою (пп. "а" пп. 195.1.1 ПКУ). Навіть, якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування ПДВ на митній території України відповідно до положень р. V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка (пп. 195.2 ПКУ).

Загальне правило першої події для визначення експортних податкових зобов’язань не діє. Адже попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України, не впливає на податкові зобов’язання експортера. Це прямо передбачено нормою пп. 187.11 ПКУ.

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників цього податку з вивезення товарів за межі митної території України (пп. "г" пп. 185.1 ПКУ). Своєю чергою, факт вивезення підтверджує митна декларація. Відповідно, датою виникнення податкових зобов’язань у разі експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетину митного кордону України, оформлена згідно з вимогами митного законодавства (пп. "б" пп. 187.1 ПКУ).

З метою визначення згідно із пп. 187.1 ПКУ дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ у разі експорту товарів, датою оформлення митної декларації вважається дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації, після перетворення її у візуальну форму (підкатегорія 101.06 ресурсу «ЗІР»).

Отже, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата завершення оформлення митної декларації на експорт товару, незалежно від дати отримання оплати за товар. Попри те, що сума ПДВ дорівнює "0", на цю дату експортер складає податкову накладну і реєструє її в ЄРПН.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / ВЭД
Теги:
Экспорт , Нерезиденты , НДС

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме