Главная Все консультации Упрощенная система Юрлица на едином налоге

Юрособа-«єдинник» отримує нерухомість у подарунок від фізособи: які наслідки?

Юрособа-«єдинник» та платник ПДВ отримує нерухомість у подарунок від фізособи. Які податкові наслідки такої угоди для юрособи?

Відповідно до п. 10 П(С)БО 7 первісна вартість безоплатно отриманих основних засобів дорівнює їх справедливій вартості на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7. Для визначення справедливої вартості краще за все скористатися послугами професійного оцінювача, хоча в даному випадку це не обов’язково (див. ст. 7 Закону про оцінку майна).  Справедлива вартість нерухомості може визначатися і безпосередньо в договорі дарування, при цьому слід враховувати визначення справедливої вартості згідно з п. 4 П(С)БО 7: справедлива вартість - це сума, за якою можна продати актив або оплатити зобов'язання за звичайних умов на певну дату. Відповідно, у договорі дарування слід вказати саме таку суму.

Зарахування нерухомості на баланс відображається записом Дт 103 Кт 745.

Підтверджувальним документом є акт приймання-передачі нерухомості та договір дарування. Відповідно  до  ч. 2 ст. 719 ЦКУ договір  дарування  нерухомої  речі укладається   у   письмовій   формі   і   підлягає   нотаріальному посвідченню.

При цьому такий дохід оподатковується єдиним податком на підставі пп. 292.3 ПКУ. Вартість безоплатно отриманої нерухомості включається до доходу у декларації платника єдиного податку  – рядок 1 декларації, та за необхідності заповнюється рядок 2, якщо через отримання нерухомості підприємство перевищило граничний обсяг доходу платника єдиного податку. Сума доходу, що перевищує граничний розмір доходу "єдинника", оподатковується за подвійною ставкою ЄП – 6%.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платники ЄП  сплачують на загальних підставах. Щодо податку на нерухомість читайте тут. Про декларацію з податку на нерухомість ми писали тут.

Пенсійний збір при даруванні нерухомості не справляється. Податкові зобов’язання з ПДВ не виникають. У фізособи – дарувальника жодних податкових наслідків не виникає.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Юрлица на едином налоге
Теги:
Единый налог , Недвижимость

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме