Главная Все консультации Упрощенная система Юрлица на едином налоге

Безповоротна фінансова допомога у юрособи - «єдинника»: як оформити та облікувати?

Заступник директора – працівник підприємства надав безповоротну фінансову допомогу цьому підприємству (платнику ЄП за ставкою 5%) у розмірі 45 тис. грн. Як документально оформити таку операцію? Який бухоблік? Як оподатковується така допомога?

Документальне оформлення

За пп. 14.1.257 ПКУ фінансова допомога - допомога, надана на безповоротній або поворотній основі.

Своєю чергою, безповоротна фінансова допомога – це сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів. Нотаріальне посвідчення такого договору в обов’язковому порядку не передбачено.

 

Бухоблік

Безповоротно отримані грошові кошти без будь-якої компенсації звісно підпадають під ознаки доходу за п. 5 П(С)БО 15. За класифікацією, яка наведена у п. 7 П(С)БО 15, такий дохід може бути розцінено як «Інші доходи» (субрахунок 746).

При цьому, якщо попередньо договір про надання такої ФД не укладено (тобто у надавача не виникає обов’язок щодо надання такої ПФД через певний час), то надходження таких коштів в обліку відображається бухгалтерським записом: Дт 311 Кт 746.

Якщо спочатку укладається договір про надання такої допомоги (з визначенням терміну і суми), а потім вже вносяться кошти, то на дату договору в обліку відображається заборгованість надавача записом Дт 377 Кт 746, а після внесення коштів така заборгованість закривається записом: Дт 311 Кт 377.

 

Єдиний податок

Згідно з пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом юридичної особи, платника єдиного податку є, будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ.

При цьому, відповідно до пп. 3 пп. 292.11 ПКУ до складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

Оскільки надана фінансова допомога є безповоротною, то відповідно вона не відповідає ознакам пп. 3 п. 292.11 ПКУ, а отже, включається до складу доходу платника ЄП і оподатковується в загальному порядку (за ставкою 5%).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Юрлица на едином налоге
Теги:
Единый налог , Учет , Финансовая помощь

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме