Главная Все консультации Право и ответственность Ответственность, санкции и штрафы

Відповідальність за здійснення діяльності, яка не зазначена в Реєстрі платників ЄП

ФОП (платник ЄП ІІІ групи) в 2018 р. надав послуги з виду діяльності, який не було зазначено у Реєстрі платників ЄП. Такий вид діяльності додано до Реєстру з 01.01.2019 р. Оплата за послуги надійшла в 2019 році. Які податкові наслідки можуть виникнути для підприємця?

Для внесення змін до Реєстру платників ЄП щодо здійснення нових видів діяльності платник податку подає відповідну заяву до контролюючого органу за місцем реєстрації, зазначивши нові види діяльності.

Така заява платниками ЄП ІІІ групи подається разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

 

Відповідальність

Відповідно до пп. 7 п. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на загальну систему оподаткування, зокрема, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у Реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Тобто має значення не отримання доходу (коштів) від такої діяльності, а саме її здійснення (безпосередньо надання послуг чи продаж товару). Підтвердженням дати здійснення такої діяльності є первинні документи на операції із здійснення такої діяльності (акти виконаних робіт/видаткові накладні/договори).

При цьому, варто зважати на зазначені вище терміни подання заяви про внесення змін до Реєстру платників ЄП. Якщо така діяльність здійснювалася лише у 4 кварталі (і, відповідно, разом з декларацією було подано заяву), то вважаємо, що негативних наслідків для підприємця виникнути не повинно. Проте, якщо така діяльність здійснювалася в І-ІІІ кварталі 2018 року (і, відповідно, за період, у якому здійснювалася така діяльність, заяву подано не було), то підприємець ризикує втратити статус платника єдиного податку з 01.01.2019 року.

Зверніть увагу, що ставка єдиного податку у розмірі 15% доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у Реєстрі платників єдиного податку, встановлено лише для платників ЄП І – ІІ групи (пп. 2 п. 293.4 ПКУ).

Отже, такий дохід оподатковується за звичайною ставкою єдиного податку (3 або 5% в залежності від наявності статусу платника ПДВ).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право и ответственность / Ответственность, санкции и штрафы
Теги:
3 группа ЕН , Ответственность , Единый налог , Регистрация

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме