• Посилання скопійовано

Відповідальність за здійснення діяльності, яка не зазначена в Реєстрі платників ЄП

ФОП (платник ЄП ІІІ групи) в 2018 р. надав послуги з виду діяльності, який не було зазначено у Реєстрі платників ЄП. Такий вид діяльності додано до Реєстру з 01.01.2019 р. Оплата за послуги надійшла в 2019 році. Які податкові наслідки можуть виникнути для підприємця?

Для внесення змін до Реєстру платників ЄП щодо здійснення нових видів діяльності платник податку подає відповідну заяву до контролюючого органу за місцем реєстрації, зазначивши нові види діяльності.

Така заява платниками ЄП ІІІ групи подається разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

 

Відповідальність

Відповідно до пп. 7 п. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на загальну систему оподаткування, зокрема, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у Реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Тобто має значення не отримання доходу (коштів) від такої діяльності, а саме її здійснення (безпосередньо надання послуг чи продаж товару). Підтвердженням дати здійснення такої діяльності є первинні документи на операції із здійснення такої діяльності (акти виконаних робіт/видаткові накладні/договори).

При цьому, варто зважати на зазначені вище терміни подання заяви про внесення змін до Реєстру платників ЄП. Якщо така діяльність здійснювалася лише у 4 кварталі (і, відповідно, разом з декларацією було подано заяву), то вважаємо, що негативних наслідків для підприємця виникнути не повинно. Проте, якщо така діяльність здійснювалася в І-ІІІ кварталі 2018 року (і, відповідно, за період, у якому здійснювалася така діяльність, заяву подано не було), то підприємець ризикує втратити статус платника єдиного податку з 01.01.2019 року.

Зверніть увагу, що ставка єдиного податку у розмірі 15% доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у Реєстрі платників єдиного податку, встановлено лише для платників ЄП І – ІІ групи (пп. 2 п. 293.4 ПКУ).

Отже, такий дохід оподатковується за звичайною ставкою єдиного податку (3 або 5% в залежності від наявності статусу платника ПДВ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?
    Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?
    30.09.2024971
  • Що буде, якщо відповідальний за військовий облік не пройшов підвищення кваліфікації?
    На підприємстві 12 військовозобов'язаних. На бухгалтера покладено обов'язок ведення військового обліку з доплатою. Якщо бухгалтер не пройшов підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку і не має сертифіката, чи будуть штрафні санкції?
    26.09.20241 121
  • У який строк виписують ППР після складання акту перевірки?
    Підприємство за ІІ та ІІІ квартали 2022 р. несвоєчасно подало Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 19.01.2023 р. складено акт перевірки, на підставі цього акту 01.08.2024 р. виписано ППР на сплату штрафу. Чи не порушені граничні строки, в які могло бути виписано ППР?
    14.08.2024665
  • Як заповнити платіжку на сплату адміністративного штрафу?
    Підприємство отримало адміністративний штраф за порушення водієм правил дорожнього руху. Який повинен бути тип призначення платежу – структурований чи неструктурований і який код?
    17.06.202481
  • Штраф за невиконання нормативу робочих місць
    Перевірили єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та виявили, що у рядку 102 є помилка у середньообліковій кількості осіб з інвалідністю у серпні та вересні 2023 р. (замість 11 вказано 7 осіб). Як виправити помилку? Як виправдатися перед Фондом осіб з інвалідністю, якщо прийшла позовна заява? Що входить до середньооблікової чисельності для розрахунку осіб з інвалідністю?
    10.06.20241 3273