Для внесення змін до Реєстру платників ЄП щодо здійснення нових видів діяльності платник податку подає відповідну заяву до контролюючого органу за місцем реєстрації, зазначивши нові види діяльності.
Така заява платниками ЄП ІІІ групи подається разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.
Відповідальність
Відповідно до пп. 7 п. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на загальну систему оподаткування, зокрема, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у Реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.
Тобто має значення не отримання доходу (коштів) від такої діяльності, а саме її здійснення (безпосередньо надання послуг чи продаж товару). Підтвердженням дати здійснення такої діяльності є первинні документи на операції із здійснення такої діяльності (акти виконаних робіт/видаткові накладні/договори).
При цьому, варто зважати на зазначені вище терміни подання заяви про внесення змін до Реєстру платників ЄП. Якщо така діяльність здійснювалася лише у 4 кварталі (і, відповідно, разом з декларацією було подано заяву), то вважаємо, що негативних наслідків для підприємця виникнути не повинно. Проте, якщо така діяльність здійснювалася в І-ІІІ кварталі 2018 року (і, відповідно, за період, у якому здійснювалася така діяльність, заяву подано не було), то підприємець ризикує втратити статус платника єдиного податку з 01.01.2019 року.
Зверніть увагу, що ставка єдиного податку у розмірі 15% доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у Реєстрі платників єдиного податку, встановлено лише для платників ЄП І – ІІ групи (пп. 2 п. 293.4 ПКУ).
Отже, такий дохід оподатковується за звичайною ставкою єдиного податку (3 або 5% в залежності від наявності статусу платника ПДВ).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись