Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

У звіті з ЄСВ не було відображено відомості про прийняття працівника: як виправити?

У звіті з ЄСВ за вересень 2017 р. не було подано таблиці 5, у якій не було зазначено відомості про прийняття на роботу працівника. Як можна виправити цю помилку?

Згідно з п. 4 Розділу V Порядку №435, якщо в таблиці 5 додатка 4 до Порядку №435 страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи з тих, що передбачені пп. 8 розділу IV цього Порядку, він подає Звіт за попередній період, який містить титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) із зазначенням типу форми "додаткова" та таблицю 5 із зазначенням типу форми "додаткова", яка містить дані на цю застраховану особу. Звіт із зазначенням типу форми "додаткова" не має містити таблиць 1-4 додатка 4 до цього Порядку.

Нагадаємо, що таблиця 5 подається (п. 8 Розділ IV Порядку № 435), якщо :

  • було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань) із застрахованою особою;
  • було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;
  • особу було переведено на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника;
  • особа вперше вступила на військову службу або закінчила проходження військової служби (із виключенням зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо)) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби;
  • особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (у тому числі особам із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);
  • особі надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • особі надано відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку.

Отже, якщо підприємством своєчасно не була подана таблиця 5 з відомостями про прийняття на роботу працівника, потрібно сформувати титульний аркуш звіту «ярлик» в місяці, в якому має бути виправлена помилка, з типом форми «додаткова» та таблицю 5 (тип форми «додаткова») з даними про  застраховану особу-працівника (один рядок). Таблиці 1-4 Звіту з ЄСВ при цьому не формуються та не подаються.

Зверніть увагу, що відповідно до ч. 16 ст. 25 Закону про ЄСВ, строк давності щодо нарахування ЄСВ, а також застосування та стягнення сум недоїмки з єдиного внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Отже, страхувальник має право виправити помилки в звіті з ЄСВ за будь-який звітний період, оскільки законодавством не встановлено строку давності для виправлення помилок.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Отчетность

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме