• Посилання скопійовано

Відображення осіб, які мають вид на проживання, в декларації з сплати туристичного збору

У якій колонці декларації із сплати турзбору відображати осіб, які мають вид на проживання? Це внутрішній чи в’їзний туризм? Чи повинні платити турзбір жителі міста, які мешкають у готелі власного міста?

Щодо жителів міста, які мешкають у готелі власного міста

Відповідно до пп. «а» пп. 268.2.2 ПКУ, платниками турзбору не можуть бути особи, які постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір. Тому жителі міста, які мешкають у готелі власного міста, не повинні сплачувати турзбір.

 

Щодо осіб, які мають вид на проживання

Вид на проживання є особливим статусом, який дозволяє іноземцям та особам без громадянства в'їжджати та перебувати на території держави без візового режиму.

Вид на проживання в Україні може бути оформлений тимчасово і безстроково (постійний вид на проживання). Кожен з цих видів на проживання підтверджується, відповідно, посвідкою на постійне проживання чи посвідкою на тимчасове проживання (див. Закон «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»).

Згідно з пп. 268.2.1 ПКУ, платниками турзбору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення відповідної ради, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ.

При цьому не є платниками турзбору особи, які постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір (пп. «а» пп. 268.2.2 ПКУ).

Таким чином, на наш погляд, якщо у відповідних місцях проживання розміщуються особи з посвідкою на постійне проживання саме в населеному пункті, де знаходиться це місце проживання, вони не є платниками турзбору.

А якщо такі особи мають постійне місце проживання в іншому населеному пункті, або мають посвідку про тимчасове проживання, вони є платниками турзбору.

Відповідно до пп. 14.1.277 ПКУ, внутрішній туризм - переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

В’їзний туризм - прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

Для внутрішнього і в’їзного туризму встановлюють різні ставки податку (див. пп. 268.3.1 ПКУ), які відображаються, відповідно, в графах 5 і 6 додатку до декларації з турзбору.

Отже, для осіб з посвідкою про постійне проживання в Україні, які проживають в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження готелю тощо, застосовується ставка для внутрішнього туризму, яка зазначається в графі 5 додатку до декларації з турзбору.

А для осіб з посвідкою про тимчасове проживання в Україні застосовується ставка для в’їзного туризму, яка зазначається в графі 6 додатку до декларації з турзбору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024410
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202494
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202465
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202463
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024191