Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Відображення осіб, які мають вид на проживання, в декларації з сплати туристичного збору

У якій колонці декларації із сплати турзбору відображати осіб, які мають вид на проживання? Це внутрішній чи в’їзний туризм? Чи повинні платити турзбір жителі міста, які мешкають у готелі власного міста?

Щодо жителів міста, які мешкають у готелі власного міста

Відповідно до пп. «а» пп. 268.2.2 ПКУ, платниками турзбору не можуть бути особи, які постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір. Тому жителі міста, які мешкають у готелі власного міста, не повинні сплачувати турзбір.

 

Щодо осіб, які мають вид на проживання

Вид на проживання є особливим статусом, який дозволяє іноземцям та особам без громадянства в'їжджати та перебувати на території держави без візового режиму.

Вид на проживання в Україні може бути оформлений тимчасово і безстроково (постійний вид на проживання). Кожен з цих видів на проживання підтверджується, відповідно, посвідкою на постійне проживання чи посвідкою на тимчасове проживання (див. Закон «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»).

Згідно з пп. 268.2.1 ПКУ, платниками турзбору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення відповідної ради, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ.

При цьому не є платниками турзбору особи, які постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір (пп. «а» пп. 268.2.2 ПКУ).

Таким чином, на наш погляд, якщо у відповідних місцях проживання розміщуються особи з посвідкою на постійне проживання саме в населеному пункті, де знаходиться це місце проживання, вони не є платниками турзбору.

А якщо такі особи мають постійне місце проживання в іншому населеному пункті, або мають посвідку про тимчасове проживання, вони є платниками турзбору.

Відповідно до пп. 14.1.277 ПКУ, внутрішній туризм - переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

В’їзний туризм - прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

Для внутрішнього і в’їзного туризму встановлюють різні ставки податку (див. пп. 268.3.1 ПКУ), які відображаються, відповідно, в графах 5 і 6 додатку до декларації з турзбору.

Отже, для осіб з посвідкою про постійне проживання в Україні, які проживають в іншому населеному пункті, ніж місцезнаходження готелю тощо, застосовується ставка для внутрішнього туризму, яка зазначається в графі 5 додатку до декларації з турзбору.

А для осіб з посвідкою про тимчасове проживання в Україні застосовується ставка для в’їзного туризму, яка зазначається в графі 6 додатку до декларації з турзбору.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Туристичний збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі