Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Звітність ФОП - "загальносистемника" після переходу зі спрощеної системи

ФОП з 1 січня 2021 року перейшов із спрощеної системи оподаткування на загальну. Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан за І квартал 2021 року? Яку звітність подавати за рік?

Згідно з пп. 177.5 ПКУ, ФОП подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

При цьому, пп. 177.5.2 ПКУ передбачено, що ФОП, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені пп. 177.5.1 ПКУ, що настануть у звітному податковому році.

Остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати (пп. 177.5.3 ПКУ).

Отже, незалежно від того, на якій групі спрощеного податку перебував ФОП, при переході на загальну систему оподаткування він зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи лише за річний звітний період 2021 року (Декларацію з позначкою у заголовній частині "Звітний податковий період 2021 рік"). Квартальна Декларація в такому випадку не подається відповідно до змін внесених до пп. 177.5.2 ПКУ Законом № 466-IX.

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (за формою дод. 5) також подається лише за річний податковий період.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Предприниматели , Декларация

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме