Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Скорочений робочий час через карантин: складання Звіту з ЄСВ

На підприємстві проведено скорочення робочого часу через карантин. У зв’язку з цим була скорочена зарплата, яка менше МЗП. Чи потрібно донараховувати ЄСВ до МЗП? Як відобразити скорочення робочого часу під час карантину в Звіті з ЄСВ? Яку заяву подавати до ЦЗ для призначення допомоги працівникам по частковому безробіттю?

Статтею 47 Закону про зайнятість,  допомога по частковому безробіттю встановлюється за кожну годину, на яку працівнику було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Тобто, мова йде про скорочення робочого часу.

Для отримання допомоги роботодавцю необхідно звернутись до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Центру зайнятості) за місцем реєстрації його як платника ЄСВ та подати такі документи:

  • заяву у довільній формі (див. зразок);
  • копію наказу з датою початку зупинення (скорочення) діяльності. Саме такий наказ дозволяє не оплачувати скорочені години, оскільки за них працівник отримає допомогу по частковому безробіттю;
  • відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину;
  • довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Тому підставою для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину є втрата застрахованими особами заробітної плати або її частини, внаслідок вимушеного часткового або повного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ.

Роботодавці, у яких працівники працювали на скороченому робочому часу та отримували заробітну плату її потрібно відобразити в таблиці 6, відповідно, і в таблиці 1. 

Тобто, якщо для працівника це основне місце роботи, і він не інвалід, то за такого працівника слід провести доплату ЄСВ в мінімальному місячному розмірі (абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ). Сумісникам і інвалідам ЄСВ нараховується на фактично нараховану зарплату (в межах максимальної величини бази нарахування). 

Отже, таблиця 6 Звіту з ЄСВ заповнюється так:

  • 1-й рядок: реквізити з 5 по 10 та з 22, 23 та 25 заповнюється в звичайному порядку, а в реквізиті 15 - зазначається кількість календарних днів звітного місяця, в реквізитах 17 та 18 – зазначається сума нарахованої заробітної плати, в реквізиті 21 – зазначається нарахована сума ЄСВ із заробітної плати, та ставиться позначка в реквізиті 24, всі інші реквізити не заповнюються.
  • 2-й рядок: реквізити з 5 по 9, 11 та з 22 по 25 заповнюється в звичайному порядку, в реквізиті 10 – зазначається код типу нарахувань «13» , в реквізиті 19 – зазначається сума різниці між розміром МЗП та фактично нарахованою заробітною платою, в реквізиті 21 – зазначається нарахована сума ЄСВ на різницю, всі інші реквізити не заповнюються.

 

Зразок

Директору Центру зайнятості П.І.Б.

(дізнатися за місцем реєстрації)

Директора ТОВ «Служба»

П.І.П., адреса, телефон

Заява 

У зв’язку з встановленням Кабміном в країні карантину щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) на підприємстві з 01.06.2020 р. (або інша дата) було вимушено встановлено часткове скорочення тривалості робочого часу. 

Керуючись ст. 47 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. №5067 просимо розглянути надані документи та призначити працівникам допомогу по частковому безробіттю на період карантину внаслідок втрати ними частини заробітної плати.

Перелік документів додається.

 

Додаток: на___ арк.

 

Дата складання                             підпис директора ТОВ                П.І.Б. директора ТОВ

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Единый социальный взнос , Заработная плата , Отчетность , COVID-19

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме