Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Як заповнити графу 10 звіту №1-ОПП головному бухгалтеру?

На підприємстві непередбачено посаду головного бухгалтера. Облік здійснює єдиний бухгалтер. Як заповнювати форму №1-ОПП, а саме графу 10, у випадку, якщо бухгалтер є відповідальним за ведення бухобліку та має право підпису ПН? Які дані зазначаються у графі «Головний бухгалтер» (особи, відповідальної за ведення бухобліку) у декларації з ПДВ?

Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно з дотриманням вимог Закону про бухоблік обирає форми його організації, зокрема, введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером чи веде бухгалтерський облік та складає звітність безпосередньо власник чи керівник підприємства.

Отже, при відсутності на підприємстві головного бухгалтера при складанні звітності можливе накладання ЄЦП безпосередньо власником чи керівником підприємства. Для цього до контролюючого органу подається заява за формою №1-ОПП або за формою №1-РПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» з відомостями про керівника підприємства. Ці форми можна подати засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Щоб надати право підпису електронних звітів особам, яким делегується право підпису звітів, окрім підписання ПН, то відповідно до пп. 66.4 ПКУ та п. 9.3 розд. IX Порядку №1588, підприємство зобов’язане подати контролюючому органу відомості про таких осіб, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви за формою №1-ОПП або за формою №1-РПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». При цьому, заповнюються розділи 1, 2, 4 та 10 заяви за формою №1-ОПП, а інформація про засновників не подається.

При цьому в графі 10 «Головний бухгалтер (бухгалтер чи інша особа, на яку покладено обов’язки з ведення бухгалтерського обліку платника податків)» зазначаються  – ПІБ особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку, та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та/або номер паспорта, номера телефону, факсу та дата призначення на посаду.

Відповідно до пп. 48.5.1 ПКУ податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі, якщо керівником безпосередньо сам веде бухгалтерський облік та подає податкову декларацію, то й підписується така податкова декларація тільки керівником.

Вся електронна звітність формуванні у строки та у установленому порядку  із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням ЕЦП на який накладається електронна печатка (за наявності), як передбачено для аналогічного документа в паперовому вигляді.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Декларация

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме