Главная Все консультации Учет и отчетность Отчетность

Підприємець - "загальник" придбав навантажувач TOYOTA: що зі звітністю?

ФОП на загальній системі оподаткування придбав на умовах договору фінлізингу навантажувач TOYOTA. Навантажувач живиться електроенергією та використовується ФОПом для ведення госпдіяльності, зокрема, для розвантаження продукції на складі. Чи потрібно за даним об'єктом подавати звітність №20-ОПП?

Відповідно до п. 8.1 розд. VIIІ Порядку №1588, платник податків зобов’язаний повідомляти провсі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому розд. VIIІ Наказу №1588.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів (п. 8.2 розд. VIIІ Наказу №1588).

Навантажувач – машина циклічної дії, що належить до безрейкового долішнього транспорту (технологічних транспортних засобів), обладнана підіймальним механізмом (вантажопідіймачем) і вилами (платформою) або одним із змінних вантажозахоплювальних пристроїв для забезпечення підіймання, транспортування, навантаження та розвантаження, штабелювання та укладання вантажів (Правила № 21).

Виходячи з вищесказаного, вважаємо, що у разі укладення договору фінансового лізингу щодо такого технологічного транспортного засобу як навантажувач, обов’язок щодо подання повідомлення за формою №20-ОПП у лізингоодержувача не виникає. Оскільки госпоперація із отримання у лізинг такого ТЗ не призводить до виникнення обов’язків щодо сплати податків та зборів у лізингоотримувача.

Втім податківці притримуються протилежної точки зору. Так, у підкатегорії 119.11 ресурсу "ЗІР" зазначили: у разі придбання (оренди) юрособою транспортного засобу для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після придбання (оформлення договору оренди) за основним місцем обліку такої юрособи. Про це ми зазначали тут>>

Нагадаємо, що відповідно до пп. 14.1.97 ПКУ лізингова (орендна) операція - господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних засобів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк. Лізингові (орендні) операції здійснюються, зокрема, у вигляді фінансового лізингу. Тож коли податківці говорять про оренду ТЗ, то мається на увазі й лізинг ТЗ.

Правила про подачу форми №20-ОПП поширюються і на фізосіб-підприємців. Про це зазначається тут>>

Таким чином, оскільки навантажувач відноситься до технологічних транспортних засобів, про що ми вказали вище, то  податківці захочуть побачити подання форми №20-ОПП при оренді, в т.і. й фінлізингу, ТЗ, то радимо подати таку форму протягом 10 робочих днів після оформлення договору оренди, або отримати ІПК про відсутність такої необхідності.

Про відповідальність за неподання форми 20-ОПП ми писали тут та тут>>

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Лизинг , Договор

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме