Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Підключення до газо- та водопроводу в обмін на ремонт нерухомості: облік та оформлення

Підприємство уклало договір з будівельною організацією, за яким надає організації дозвіл на підключення до газової і водопровідної системи, отримуючи натомість ремонт фасаду будівлі, частини дороги, які належать підприємству. Які первинні документи потрібні? Який облік цих операцій?

Первинні документи

Надання дозволу на підключення можна оформлювати будь-яким первинним документом. Перш за все сторони, звісно, оформляють договір. Проте сам договір ще не говорить, що дозвіл було надано. Тому підприємство зі свого боку оформляє певний документ, у якому зазначає такий дозвіл. Це може бути оформлено й актом. 

Отримані роботи з ремонту також оформляються актом виконаних робіт. Нагадаємо, що раніше  у будівництві є дві примірні форми первинних документів з обліку - «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (№ КБ-2в) та «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (№ КБ-3), які були затверджені наказом Мінрегіонбуду від 04.12.2009 р. №554.  Проте зараз ці форми скасовано. Отже, форму акту на виконаний ремонт сторони визначають самостійно. Це можуть бути і як вже скасовані форми, так і інший документ, форма якого зазначається у договорі, що забезпечує отримання інформації про дату, види, обсяги та вартість виконаних робіт, обчислення прибутку, з обґрунтуванням вартості та підтвердженням витрат матеріальних ресурсів.

Те, що роботи з ремонту проводяться в рахунок оплати за наданий дозвіл, одразу зазначається у договорі. Тому потреби в окремому документі для проведення заліку зобов’язань, як такої, немає. Проте сторони, звісно, можуть оформити такий залік окремим актом після того, як дозвіл буде надано, а роботи з ремонту виконано, на знак того, що розрахунки проведено і сторони не мають одна до одної претензій. 

Для того, щоб ці акти мали силу первинного документа, вони повинні мати усі обов’язкові реквізити, зазначені в ст. 9 Закону про бухоблік. 

 

Бухгалтерський облік

Надання дозволу

Надання дозволу відображають проведеннями:

  • Дт 377 Кт 719 – на загальну суму з ПДВ;
  • Дт 719 Кт 641 – ПЗ з ПДВ;
  • Дт 719 Кт 791 – дохід від надання дозволу віднесено на фінрезультати.

 

Отримання робіт з ремонту та залік

Відповідно до п. 15 НП(С)БО 7 витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат.

Таким чином, витрати на ремонт фасаду будівлі, частини дороги включаються до складу витрат, а не збільшують первісну вартість самої будівлі і дороги. 

Отримання робіт та залік зобов’язань (про який сторони одразу домовилися в договорі) відображають проведеннями:

  • Дт 631 Кт 377– на загальну суму з ПДВ;
  • Дт 92 Кт 631 –  на вартість ремонту без ПДВ;
  • Дт 641 Кт 631 –  на суму ПК з ПДВ (визнається на підставі ПН, зареєстрованої в ЄРПН). 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Недвижимость , Учет , Ремонт

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме