Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Відображення в обліку витрат на страхування товарів

Підприємство уклало договір страхування фінансових ризиків доставки партії імпортного товару на три місяці. Страховий платіж буде здійснено в кінці дії договору. Коли страховий платіж відображати в обліку?

Витрати зі страхування ризиків транспортування запасів включаються до транспортно-заготівельних витрат, які відносяться до первісної вартості придбаних запасів (див. п. 9 НП(С)БО 9).

Тобто, якщо підприємство страхує транспортування придбаних ним імпортних товарів, то вартість такого страхування потрапить до первісної вартості таких товарів. 

Якщо це страхування інше, ніж ризик транспортування запасів, наприклад, коли йдеться про страхування фінансових ризиків постачання таких товарів продавцем, то, на наш погляд, такі витрати можна трактувати, як інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів. Такі витрати згідно з п. 9 НП(С)БО 9 також включають до первісної вартості придбаних товарів.

 

Але в який момент страховий платіж включати до первісної вартості товарів?

Тривалість договору страхування складає три місяці, і платиться страховий платіж в кінці дії договору. 

Проте, витрати зі сплати такого страхового платежу належать до первісної вартості придбаних товарів. А тому, на нашу думку, витрати на страхування можна включити до первісної вартості придбаних товарів в момент їх оприбуткування, незважаючи на те, що оплата страхового платежу може бути пізніше.

Якщо ж підприємство сплатило страховий платіж до моменту отримання товару, в цьому разі сплачений страховий платіж включають до складу витрат майбутніх періодів (рахунок 39). А в момент отримання товарів списують до первісної вартості товарів. Якщо ж товари не отримані і настав страховий випадок, списують на витрати на рахунок 92.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Импорт , Страхование , Торговля , Учет , Договор

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме