Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Облік та оподаткування грошової премії у підприємства

Підприємтво як власник авторських прав на фільм подало заявку на конкурс та за результатами отримало першу премію – грошовий приз у 100 тис. грн. Як відобразити грошовий виграш в обліку? На що можна витрачати таку премію? У яких звітах треба відобразити отримані кошти? Що оподаткуванням?

Відповідно до п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена. Далі, як вказано у п. 7 П(С)БО 15, визнані доходи класифікуються в бухобліку за такими групами:

  • дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);
  • інші операційні доходи;
  • фінансові доходи;
  • інші доходи.

У даному випадку грошовий приз відповідає ознакам доходу – збільшуються активи, через що зростає власний капітал, і разом з цим сума доходу достовірно визначена. Цей дохід класифікується як інший операційний дохід.

При отриманні премії на дату визначення результатів конкурсу підприємство визнає дохід записом: Дт 377 (платник премії)  Кт 719 (інший операційний дохід). На дату фактичного отримання грошових коштів здійснюється запис - Дт 311 Кт 377.

Оскільки премія – це дохід, то сума премії збільшить оподатковуваний прибуток підприємства під час закриття операційних рахунків звітного періоду: Дт 719 Кт 791.

ПДВ на цю операцію не нараховується, оскільки виплата премії не є постачанням товарів, робіт або послуг. Отримані кошти можуть бути використані на будь-які цілі на розсуд підприємства. Окремої звітності щодо сум отриманих премій не передбачено.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Учет

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме