Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Вартість витрат в іноземній валюті розраховується за курсом на дату затвердження авансового звіту

У березні 2017 р. працівник перебував у закордонному відрядженні без авансу на відрядження. Підприємство відшкодувало йому витрати у серпні 2017 року. За яким курсом відобразити витрати у авансовому звіті? Яка відповідальність за невиплату авансу перед відрядженням?

Про те, чи можна не видавати аванс на відрядження, ми неодноразово писали на сайті ДК, наприклад, тут>>

Докладно про закордонні відрядження ми писали в аналітичних матеріалах тут  і  тут>>

Щодо валюти у якій видається аванс, конкретних приписів законодавства немає. Тому радимо скористатися роз'ясненнями Мінфіну у листі від 21.05.2014 р. №31-07250-06-29/12181.

Згідно з роз'ясненням, працівник, що відряджається за кордон, повинен забезпечуватися авансом відповідно до приведених в кошторисі витрат:

  • в гривнях - для здійснення витрат за час проїзду по території України;
  • в іноземній валюті - для здійснення необхідних витрат за кордоном.

Але оскільки прямих норм законодавства для підприємств, що не фінансуються з бюджету, немає, то вони можуть видавати аванс як у гривні, так і у валюті.

 

Щодо застосування валютних курсів

Якщо підприємство не видавало працівнику аванс, то вартість витрат в іноземній валюті розраховується за курсом на дату затвердження авансового звіту. При цьому виникає кредиторська заборгованість, за якою необхідно розраховувати курсові різниці: Дт 23 91-94 (витрати у гривні за курсом на дату затвердження звіту)  Кт 372 (заборгованість у валюті).

Якщо курс НБУ зростає, то за валютною заборгованістю визнаються витрати  записом  Д-т 945 К-т 372, а якщо він знижується — визнається дохід записом  Д-т 372 К-т 714. 

Ці витрати або доходи визнаються на дату балансу 31.03.2017 р., 30.06.2017 р. та на дату погашення заборгованості у серпні 2017 р.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Валюта , Відповідальність , Відрядження , Курсові різниці

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі