• Посилання скопійовано

Яка адмінвідповідальність застосовуються до посадових осіб

Які види адміністративної відповідальності найчастіше застосовуються до посадових осіб?

Адміністративна відповідальність накладається на посадових осіб у разі виявлення порушень при проведенні перевірок відповідними контролюючими органами.

Про адміністративну відповідальність щодо порушення трудового законодавства розглянуто в аналітиці.

Розміри адміністративної відповідальності у разі порушення правил касової дисципліни наведено тут.

Які розміри адміністративної відповідальності встановлено за порушення у порядку сплати та подання звітності з ЄСВ, розглянуто у новині.

Інші види адміністративної відповідальності, які можуть виникнути у разі інших порушень, розглянуто у таблиці.

Вид правопорушення Підстава Розмір адміністративної відповідальності
у разі вчинення правопорушення вперше у разі повторного вчинення протягом року одного і того ж правопорушення
Відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України Ст. 163-1 КУпАП Від 5 до 10 н. м. д. г.
(від 85 до 170 грн)
Від 10 до 15 н. м. д. г.
(від 170 до 255 грн)
Неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) Ст. 163-2 КУпАП Від 5 до 10 н. м. д. г.
(від 85 до 170 грн)
Від 10 до 15 н. м. д. г.
(від 170 до 255 грн)
Неутримання або неперерахування до бюджету сум ПДФО при виплаті фізичній особі доходів, перерахування ПДФО за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян Ст. 163-4 КУпАП Від 2 до 3 н. м. д. г.
(від 34 до 51 грн)
Від 3 до 5 н. м. д. г.
(від 51 до 85 грн)
Приховування в обліку валютних та інших доходів, непродуктивних витрат і збитків, відсутність бухгалтерського обліку або ведення його з порушенням установленого порядку, внесення неправдивих даних до фінансової звітності, неподання фінансової звітності, несвоєчасне або неякісне проведення інвентаризацій грошових коштів і матеріальних цінностей, несвоєчасне подання на розгляд, погодження або затвердження річного фінансового плану підприємства державного сектору економіки та звіту про його виконання, перешкоджання працівникам органу державного фінансового контролю у проведенні ревізій та перевірок, невжиття заходів по відшкодуванню з винних осіб збитків від недостач, розтрат, крадіжок і безгосподарності Ст. 164-2 КУпАП Від 8 до 15 н. м. д. г.
(від 136 до 255 грн)
Від 10 до 20 н. м. д. г.
(від 170 до 340 грн)
За порушення порядку використання коштів ФСС від НВВ, несвоєчасне або неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо страхових коштів.
Несвоєчасне інформування ФСС від НВВ про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства
Ст. 165-4 КУпАП Від 8 до 15 н. м. д. г.
(від 136 до 255 грн)
Від 10 до 20 н. м. д. г.
(від 170 до 340 грн)
Порушення порядку використання коштів ФСС з ТВП, несвоєчасне або неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів Ст. 165-5 КУпАП Від 8 до 15 н. м. д. г.
(від 136 до 255 грн)
Від 10 до 20 н. м. д. г.
(від 170 до 340 грн)

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20241 124
  • Який штраф може бути в разі нереєстрації адреси нової торгової точки?
    Під час податкової перевірки виявлено, що в чеку РРО адреса торговельної точки вказана правильно, але до податкової служби інформацію про таку нову торгову точку не подали (у формах №20-ОПП, №1-РРО). Який штраф загрожує?
    26.02.202477
  • Яка відповідальність за сплату ПДФО не за місцем роботи підрозділу?
    Підприємство зареєстровано в Києві, а діяльність веде в Броварах. Сплачує ПДФО та подає звітність за місцем реєстрації – у Києві. Які можуть бути наслідки цього?
    06.02.20249133
  • Штрафну санкцію минулих періодів визнали частково: відображення в обліку
    Підприємство-перевізник, платник податку на прибуток, виставило штрафну санкцію за простій підприємству-замовнику у липні 2019 р. відповідно до умов договору, визнавши дохід на суму 245978 грн. Підприємство - замовник не визнало штраф. У грудні 2019 р. підприємство подало позов до суду. У червні 2020 р. суд задовольнив позов частково, у сумі 167729 грн. Як відобразити цю операцію в обліку? Чи можливо провести виправлення у 2023 році?
    17.01.202487
  • Як розподілити відповідальність та підписання касових документів, якщо директор часто відсутній?
    На фірмі є директор, бухгалтер (який за 2-3 місяці буде переведений на посаду фіндиректора) та касир. Директор часто буває у відрядженні за кордоном. Як розподілити обов’язки підписання касових документів? На підприємстві є факсиміле, чи не заборонео його використання на касових документах?
    12.10.2023702