• Посилання скопійовано

Порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД: чи буде пеня?

Чи нараховується пеня за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД у разі добровільної сплати боргу нерезидентом після порушення судом справи за позовом резидента?

Відповідно до ст. 4 Закону України від 23.09.94 р. №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (далі — Закон) порушення резидентами, крім суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення АТО на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Нацбанком України згідно із зазначеними статтями Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3% суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Нацбанку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).


Частиною другою ст. 4 Закону визначено, що у разі прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків, передбачених експортно-імпортними контрактами, строки, передбачені статтями 1 і 2 Закону.

У разі прийняття судом рішення про задоволення позову пеня за порушення строків, передбачених статтями 1 і 2 Закону або встановлених Нацбанком України відповідно до цих статей, не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом.

Таким чином, Законом передбачено єдину підставу для звільнення резидента від нарахування пені за порушення строків розрахунків за експортними/імпортними операціями, а саме: прийняття судом рішення про задоволення позову резидента про стягнення з нерезидента відповідної заборгованості за зовнішньоекономічним договором.

При цьому у разі добровільної сплати нерезидентом боргу, який виник внаслідок недотримання ним законодавчо встановлених строків розрахунків, після судового провадження (прийняття до розгляду) за зверненням резидента пеня за порушення строків розрахунків нараховується з моменту виникнення порушення до моменту погашення боргу нерезидентом.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»