Частиною 1 ст. 166 КЗпП встановлено, що на роботах зі шкідливими умовами праці працівникам видаються безоплатно по встановлених нормах молоко або інші рівноцінні харчові продукти. Крім того, на підставі ч. 1 і 2 ст. 7 Закону "Про охорону праці" працівники, зайняті на роботах з важкими й шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткова оплачувана відпустка, пільгову пенсію, оплату праці в підвищеному розмірі й інші пільги й компенсації, які надаються у порядку, певному законодавством.
Порядок безкоштовної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці затверджено постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦСПС від 16 грудня 1987 р. №731/П-13.
Заміна молока грошовою компенсацією законодавством не передбачена, окрім ситуацій, коли має місце роз’їздний характер роботи працівника (абз. 2 ст. 7 Закону "Про охорону праці").
Окремих штрафів за невидачу працівнику молока, коли така видача гарантована йому на законодавчому рівні, не передбачено. За загальним правилом абз.5 ст.41 КпАП порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці тягне за собою накладення штрафу на працівників від чотирьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (68 – 170 грн.) і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн.).
Крім того, якщо працівник у підсумку матиме професійне захворювання і правопорушення в частині охорони праці з боку підприємства буде доведене, підприємству доведеться компенсувати заподіяну працівнику шкоду.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись