• Посилання скопійовано

За продаж непридатних шин особам, які не мають відповідної ліцензії - штраф

Чи можна продати фізичній особі непридатні автомобільні шини? Які можуть до підприємства бути застосовані фінсанкції і ким, коли підприємство вже продало непридатні шини ?

Відпрацьовані шини належать до небезпечних відходів. А отже, за п. 4 ч. 3 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», операції  у сфері поводження з небезпечними відходами вимагають наявності у підприємства відповідної ліцензії. Не підлягає ліцензуванню  зберігання  (накопичення)  суб’єктом  господарювання утворених  ним  небезпечних  відходів,  якщо  протягом  року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, що  мають  ліцензію  на  здійснення  операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.


 

Відповідно до ст.17 Закону України «Про відходи», суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки, а також здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів. 

Крім того, згідно із постановою Кабінету Міністрів України №1136 від 27.07.2011 р. «Деякі питання збирання, заготівлі та утилізації зношених шин» підприємства, установи та організації, які виробляють  та/або  імпортують шини  для  транспортних засобів за кодами товарних категорій 4011, 4012, 4013 ( 2371б-14 ) (включаючи всі підкатегорії)  згідно  з УКТЗЕД,  внаслідок використання яких утворюються зношені шини,  зобов'язані  самостійно відповідно  до законодавства   забезпечити   подальше   збирання,   заготівлю  та утилізацію зношених шин або укласти договори про виконання робіт з організації  збирання,  заготівлі  та  утилізації  зношених  шин з урахуванням встановленого мінімального розміру плати за послуги  з організації  збирання,  заготівлі  та  утилізації зношених шин з уповноваженим  підприємством,  що  належить  до  сфери  управління Міністерства   екології  та  природних  ресурсів,  або  суб'єктами господарювання, що мають відповідну ліцензію.

Отже, зношені автомобільні шини, які вже непридатні до використання за призначенням, є небезпечними відходами підприємства, які воно повинно не тільки обережно зберігати (накопичувати), а і передавати протягом певного, встановленого законодавством часу, тим СГД, які мають ліцензії з надання послуг із збирання,  заготівлі  та утилізації зношених  шин. Продаж таких шин особам, які не мають відповідної ліцензії на заготівлю, є порушенням правил поводження із небезпечними відходами. Наразі за таке порушення передбачено, зокрема, адміністративний штраф, який покладається на відповідальних посадових осіб підприємства, у розмірі від 34 грн. до 85 грн. згідно із ст. 82-5 Кодексу законів України про адміністративні правопорушення

Однак зазначимо, що дане питання не належить до сфери податкового та бухгалтерського обліку, відповіді на які надаються на нашому «Електронному консалтингу». Просимо врахувати це у майбутньому.   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?
    Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?
    30.09.2024971
  • Що буде, якщо відповідальний за військовий облік не пройшов підвищення кваліфікації?
    На підприємстві 12 військовозобов'язаних. На бухгалтера покладено обов'язок ведення військового обліку з доплатою. Якщо бухгалтер не пройшов підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку і не має сертифіката, чи будуть штрафні санкції?
    26.09.20241 120
  • У який строк виписують ППР після складання акту перевірки?
    Підприємство за ІІ та ІІІ квартали 2022 р. несвоєчасно подало Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 19.01.2023 р. складено акт перевірки, на підставі цього акту 01.08.2024 р. виписано ППР на сплату штрафу. Чи не порушені граничні строки, в які могло бути виписано ППР?
    14.08.2024665
  • Як заповнити платіжку на сплату адміністративного штрафу?
    Підприємство отримало адміністративний штраф за порушення водієм правил дорожнього руху. Який повинен бути тип призначення платежу – структурований чи неструктурований і який код?
    17.06.202480
  • Штраф за невиконання нормативу робочих місць
    Перевірили єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та виявили, що у рядку 102 є помилка у середньообліковій кількості осіб з інвалідністю у серпні та вересні 2023 р. (замість 11 вказано 7 осіб). Як виправити помилку? Як виправдатися перед Фондом осіб з інвалідністю, якщо прийшла позовна заява? Що входить до середньооблікової чисельності для розрахунку осіб з інвалідністю?
    10.06.20241 3273