В загальному порядку, згідно з пп. 124.1-124.3 ПКУ, у разі несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов’язання (в тому числі і з ЄП платника ІІІ групи) до підприємця може бути застосована така відповідальність:
- 5% суми боргу, якщо прострочення менше 30 днів;
- 10% суми боргу, якщо прострочення більше 30 днів;
- 25% несплаченої суми у разі умисної несплати узгодженої суми;
- 50% несплаченої суми у разі повторної умисної несплати узгодженої суми протягом 1095 к. днів.
Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання на суму боргу нараховується пеня.
Водночас, пп. 52-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, визначено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім, зокрема, санкцій за порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.
Крім того, протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Таким чином, при несвоєчасній сплаті єдиного податку штрафні санкції та пеня на період дії карантину не нараховуються та не застосовуються.
Проте варто звернути увагу, що за наявності податкового боргу, тобто недоплати податку, штрафу, пені, на кожне 1-ше число місяця протягом 2-х послідовних кварталів платник податку зобов'язаний перейти на загальну систему оподаткування (пп. 298.2.3 ПКУ).
Якщо порушення (несплата) виявляється при перевірці органом ДФС, то платник податку зможе повернутися на сплату ЄП тільки після закінчення 4-х послідовних кварталів з моменту прийняття органом ДФС рішення про анулювання реєстрації платника ЄП (п. 299.11 ПКУ).
А вже від цієї відповідальності платники ЄП не звільнені.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити