Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

У 2020 р. сплачено штраф за неподання звіту з пільг за 2017 та 2018 роки: чи подавати його тепер?

У 2017 та 2018 рр. юрособа відвантажувала готову продукцію на умовах експорту. ПН були зареєстровані зі ставкою 0%, але не подавалися звіти з пільг. У 2020 р. отримано повідомлення про застосування штрафних санкцій за не подання звіту з пільг за 2017 та 2018 роки (штраф сплачено). Чи потрібно тепер подавати несвоєчасно здані звіти за період 2017 та 2018 р.?

Запитання: У 2017 та 2018 р. юридична особа відвантажувала готову продукцію на умовах експорту. ПН були зареєстровані зі ставкою 0%, але не подавалися звіти з пільг. У 2020 р. отримано повідомлення про застосування штрафних санкцій за не подання звіту з пільг за весь період 2017 та 2018 р. (штраф сплачено). Чи потрібно тепер подавати несвоєчасно здані звіти за період 2017 та 2018 р.? І якщо його не подати які передбачені штрафні санкції? Чи можуть повторно нарахувати додаткові штрафи за не подання, хоча раніше за не подання вже було сплачено штраф? І які можуть бути додаткові штрафи, якщо даний звіт може бути поданий несвоєчасно та с помилками?

Відповідь: Відповідно до п. 120.1 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Підпунктом 16.1.6 ПКУ передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).

Суми податку та збору, не сплачені суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб'єктом – платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в Порядку №1233 (п. 30.6 ст. 30 ПКУ).

В п. 2 Порядку №1233 зазначено, що суб'єкт господарювання, який не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені ПКУ.

Пунктом 3 Порядку №1233 (який діяв протягом 2017-2018 рр.) визначалося, що звіт про суми податкових пільг подається суб'єктом господарювання за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 к.д., що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг ДФС у листі від 17.01.2018 р. №1390/7/99-99-12-02-04-17 повідомляє, що оскільки ПКУ передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ.

При цьому ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що формою звіту про пільги (що діяла протягом 2017-2018 рр.), а також Порядком №167 не передбачено механізм подання уточненого звіту. А враховуючи, що зазначений звіт складався наростаючим підсумком з початку року, то допущені помилки слід було виправляти у черговому звіті у межах року. Виправлення помилок у звіті не призводило до нарахування штрафних санкцій.

За звітні періоди минулих років суб’єкти господарювання не мають можливості подати звіти з уточненими показниками.

Отже, звіт про суми податкових пільг, отриманих протягом 2017-2018 рр., тепер подавати не треба. І штрафи за це не накладаються.

***

Також читайте: Помилка у Звіті про пільги: як виправити та чи буде штраф?

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Звітність , Штрафи , Пільги

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі