Згідно з п. 102.1 ПКУ контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.
Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір щодо такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Декларацію з акцизного податку подають щомісячно, але не пізніше 20 числа наступного звітного періоду.
Таким чином, у разі, якщо перевірка до платника податку завітає до 20-ого грудня, відповідно за 2015 рік податківцями може бути визначено суму грошового зобов’язання за листопад та грудень. Якщо перевірка буде відбуватися після 20-ого числа, то за 2015 рік до періоду, за який можуть накладатися штрафні санкції, потрапить лише грудень.
Чи буде штраф за завищення податкового зобов’язання?
Відповідно до п. 123.1 ПКУ штрафні санкції нараховуються у разі, якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми ПДВ платника податків.
Зважаючи на те, що платником податку суму податкового зобов’язання було завищено, відповідно штрафні санкції передбачені п. 123.1 ПКУ застосовуватися не будуть.
Водночас, такому платнику податків все ж таки радимо подати уточнюючі розрахунки до таких акцизних декларацій з метою зменшення податкового зобов’язання, оскільки, скоріш за все, податківцями внаслідок перевірки така сума зменшена не буде. Такі розрахунки слід подати до початку перевірки.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись