Відповідно до п. 200.10 ПКУ (у редакції станом на дату складання акта — грудень 2016 року) протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених п. 200.11 цієї статті, — за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до цього Кодексу.
Свого часу ВСУ (Постанова ВСУ від 24.11.2015 р. у справі №816/68/13-а), розглядаючи спір щодо порушення строків проведення камеральної перевірки, визнав протиправними дії ДПI щодо проведення перевірки з огляду на порушення під час її проведення вимог п. 200.10 ПКУ: декларацію було подано 19.03.2012 р., а камеральну перевірку проведено 18.06.2012 р.
Починаючи з 01.01.2017 р. приписи п. 200.10 ПКУ змінилися. Тепер ця норма зазначає, що у строк, передбачений абзацом першим п. 76.3 ПКУ, контролюючий орган проводить камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (у разі їх подання).
Відповідно до п. 76.3 ПКУ, камеральну перевірку податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведено лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи було надано пізніше, — за днем їх фактичного подання.
Зверніть увагу!
Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ.
Отже, строк для камеральної перевірки даних саме податкової декларації з ПДВ залишився таким самим (з дещо зміненим відліком) — 30 календарних днів тепер слід відлічувати або від дати граничного строку подання податкової звітності (п. 49.18 ПКУ), або від дати фактичного подання декларації чи уточнюючого розрахунку, якщо їх було подано після граничного строку.
Якщо ж камеральна перевірка стосується інших питань, то строк на її проведення становить 1095 днів.
Таким чином, перевірка мала відбутися не пізніше 21 грудня 2016 року. А враховуючи, що дата складання акта — 26 грудня (вочевидь, це одночасно й дата перевірки — як правило, камеральна перевірка відбувається за один день, про що прямо зазначається у самому акті), то перевірку здійснено з порушенням строків її проведення. Отже, про це потрібно було зазначити у запереченні на акт камеральної перевірки, яке подається до ДПI, що здійснювала таку перевірку. Якщо це не було враховано і при цьому було прийняте рішення, то про це слід згадати у разі подання скарги до органу ДФС вищого рівня.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити