Стаття 10 Закону про держнагляд надає право платнику податків скористатися правом вимагати припинення здійснення заходу державного нагляду (контролю) у разі:
— перевищення посадовою особою органу державного нагляду (контролю) максимального строку здійснення такого заходу;
— використання посадовими особами органу державного нагляду (контролю) неуніфікованих форм актів;
— з'ясування посадовими особами під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) питань інших, ніж ті, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення такого заходу.
Щодо питання застосування такої вимоги, то, звісно, орган ДФС вимагатиме окремого наказу від ДФСУ. Адже має бути визначено порядок складення такої вимоги та її подання до органу ДФС, форму (усна/письмова), строк розгляду такої вимоги органом ДФС та повідомлення про результати. Утім, на нашу думку, нею можна скористатися вже під час планових та позапланових перевірок як юросіб, так і фізосіб-підприємців. Адже підстави для такої вимоги є цілком прозорі та чітко окреслені, що не потребує додаткового порядку їх застосування. Причому таке є можливим і на стадії недопуску до перевірки, і під час проведення перевірки (до складення акта перевірки).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити