• Посилання скопійовано

ПФУ може перевіряти страхувальників з річним доходом до 20 млн грн лише з дозволу КМУ чи за заявою страхувальника

Чи має право ПФУ проводити перевірки осіб, які сплачують ЄСВ (страхувальників), у 2015 році? І якщо так, то чим це встановлено?

Хоча на сьогодні (з 01.10.2013 р.) адміністрування єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ), у складі якого сплачуються внески на державне пенсійне страхування, здійснює ДФСУ, ПФУ, як і раніше, має право здійснювати перевірки страхувальників. Як тих, які раніше (до 01.10.2013 р.) сплачували внески в ПФУ (у тому числі і у вигляді ЄСВ), так і тих, хто робить це зараз (у такому разі перевірка робиться з метою аналізу відповідності даних, поданих страхувальником про застрахованих осіб в звітності по ЄСВ, сумі фактично нарахованого і сплаченого до бюджету ЄСВ). Крім того, фахівці ПФУ можуть використовуватися під час перевірок від органів ДФСУ як запрошені особи — вони не можуть самостійно проводити перевірки страхувальників з метою адміністрування ЄСВ, але можуть брати участь у таких перевірках.

Порядок здійснення перевірок для органів ПФУ в 2015 році визначений (дані про наведені тут і далі нормативні акти є в розділі «Нормативна база»):

Законом №877,

Законом №1669,

Законом №71,

Законом №76,

Постановою №9-1.

Перевірки цільового використання засобів, призначених для виплати пенсій, УДППЗ «Укрпошта» і банками, які здійснюють виплату пенсій і допомоги через рахунки одержувачів, здійснюються на підставах, передбачених укладеними в установленому порядку договорами про виплату пенсій.

Планові перевірки за дотриманням страхувальниками вимог пенсійного законодавства і встановлення періодичності таких перевірок органами ПФУ здійснюються згідно з Постановою №528.

Проте і в частині планових перевірок, і в частині позапланових перевірок слід враховувати, що на 2015-2015 рр. встановлено обмеження проведення перевірок суб'єктів господарювання, річний обсяг доходів (за минулий календарний рік) яких не перевищує 20 млн грн (п. 3 р. II Закону №71). Також у першому півріччі 2015 р. діяв мораторій на перевірки контролюючими органами будь-яких суб'єктів господарювання, незалежно від розмірів їх доходів. Такий мораторій поширюється і на ПФУ (п. 8 р. ІІІ Закону №76).

А тому на сьогодні перевірки страхувальників, чий річний дохід не перевищує 20 млн грн, від ПФУ можуть здійснюватися виключно з дозволу КМУ або за заявою страхувальника, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінально-процесуального кодексу України. Для решти страхувальників перевірки від ПФУ проводяться, починаючи з 01.07.2015 р., у звичайному режимі.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Контролюючі органи і перевірки»