Згідно з п. 44.5 ПКУ, втрата чи пошкодження первинних документів може призвести до відтермінування перевірки строком на 90 днів для їх відновлення. Але лише за умови, що письмового повідомлення податкового органу у 5-денний строк з дня такої події.
Проте факт недопуску до перевірки не визнається датою такої події, від якої можна відлічувати строк для повідомлення. На дату початку проведення перевірки всі первинні документи (п. 44.1, 44.3 ПКУ) мають бути наявні у повному обсязі у платника податків. (ст.85 ПКУ).
Водночас, якщо платник подактів вважає, що для допуску до перевірки представників податкового органу не має законних та достатніх підстав, такий платник має право не допустити їх до перевірки та скласти акт у довільній формі про відмову від допуску до її перевірки. (п. 81.1, 81.2 ПКУ)
Втім, такий платник податків має бути готовий до можливих негативних наслідків, а саме: до застосування адмінарешту майна (умовного чи повного — п. 94.2, 94.5 ПКУ), до судового позову податкового органу про арешт коштів на рахунках (п. 94.6 ПКУ), та до необхідних в цій ситуації дій самого платника — оскарження наказу на призначення такої перевірки.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити