Фізична особа має право використовувати у своїй підприємницькій діяльності все, що їй належить, в тому числі місце свого проживання. Житловий кодекс України забороняє
виробництво в житловому фонді. Ведення ж офісу цілком можливе і за місцем прописки. Отже, на нашу думку, порушення в цій ситуації немає.
Для того, щоб донарахувати ПДФО необхідно встановити дохід фізичної особи. Якщо приватний підприємець вів діяльність за місцем прописки, то він не отримав доходу і нікому його не виплачував. Якщо ж є можливість підтвердити, що він вів діяльність в приміщенні, яке орендувалось у наступних періодах, то ПДФО може виникнути, якщо довести, що відбулась виплата власнику приміщення. Якщо ж користування було безоплатним, то відповідно до пп. 165.1.36 п. 165.1 ст. 165 ПКУ: “До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:
дохід фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до цього Кодексу”. Для єдиного ж податку така сума лише збільшить суму доходу за період, але не вплине на суму податку.
Александр Блотнер, старший бухгалтер-эксперт АФ "Контракты-Аудит"
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити