• Посилання скопійовано

Порядок оскарження рішень контролюючих органів

Що оскаржується платником податків, якщо за результатами розгляду первинної скарги частково скасовано податкове повідомлення-рішення: рішення про результати розгляду первинної скарги або податкове повідомлення-рішення на зменшену суму, яке прийматиметься за результатами розгляду такої скарги?

Відповідно до п. 56.6 ст. 56 Податкового кодексу у разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня.

Пунктом 56.3 цієї статті визначено, що скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до контролюючих органів в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів.


 

Скарги на рішення контролюючих органів в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів та митниць подаються до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно із п. 3.4 розділу III Порядку № 1236 якщо за результатами адміністративного або судового оскарження грошове зобов’язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість зменшується, то до платника податків направляється податкове повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов’язання, якому присвоюється номер та яке вноситься до відповідного реєстру податкових повідомлень-рішень у порядку, передбаченому п. 3.3 цього розділу.

Таким чином, якщо при розгляді первинної скарги контролюючий орган приймає рішення про зменшення грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні, що оскаржувалось, то за результатами розгляду такої скарги платнику податків направляється податкове повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов’язання, а раніше надіслане податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним. Платник податків має право звернутись до Міндоходів України зі скаргою на податкове повідомлення-рішення, прийняте за результатами первинної скарги, протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання такого рішення.

ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДОКУМЕНТІВ

Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI

Порядок № 1236 — Порядок направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затверджений наказом Мінфіну України від 28.11.2012 р. № 1236

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Право і відповідальність/Оскарження

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оскарження»