Головна Усі консультації Право і відповідальність Оскарження

Строк звернення до адмінсуду з оскарження вимоги про сплату боргу з ЄСВ — один місяць

Який строк звернення до адміністративного суду щодо вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ, винесеної ДФС, якщо платник скористався процедурою адміністративного оскарження?

Відповідно до абз. 3 та 4 ч. 4 ст. 25 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.

Якщо платник ЕСВ скористався процедурою адміноскарження, то відповідно до абз. 8  ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 у разі недосягненні згоди з органом доходів і зборів, платник ЄСВ зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом 10 календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.

Тобто з дати отримання рішення фіскального органу про результати розгляду скарги платника ЄСВ, в нього є десять календарних днів для подання до суду позову про визнання вимоги протиправною та її скасування. Інакше вимога направляється на виконання до органів виконавчої служби для примусового стягнення.

Аналогічна ситуація й з вимогою, за якою фіскальний орган нарахував лише суми штрафів та пені. Так, відповідно до абз. 2 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464 суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу доходів і зборів вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу доходів і зборів, яким прийнято це рішення.

Таким чином, порушення десятиденного строку для подання позову до адміністративного суду приведе до передання вимоги зі сплати недоїмки з ЄСВ, суми штрафів та пені до виконавчої служби.

Водночас суди мають дещо інше розуміння строків звернення до суду.

Наприклад, ВАСУ ухвалою від 04.06.2013 р. №К/9991/41276/12 визнав правильним місячний термін для звернення до адмінсуду щодо оскарження вимоги зі сплати ЄСВ.

Іншим рішенням ВАСУ (ухвала від 25.05.2016 р. №К/800/64483/14) визнав строк для звернення до суду щодо оскарження рішення про нарахування штрафних санкцій з ЄСВ у 1095 днів.  Щоправда, ми б не радили скористатись цими висновками, адже загалом судова практика ВАСУ відстоює позицію, що до правовідносин з обліку ЄСВ, оскарженню вимог щодо стягнення недоїмки з ЄСВ, штрафів та пені, застосовуються норми спеціального Закону №2464, а не норми Податкового кодексу України.

Таким чином, на нашу думку, строк звернення до адмінсуду щодо оскарження вимоги про нарахування недоїмки з ЄСВ, штрафів та пені встановлений ч. 4 ст. 99 КАС України та становить місячний термін з дня наступного за днем отримання вимоги або рішення фіскального органу за результатами розгляду скарги (рішення про узгодження сум ЄСВ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Канарьова Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Оскарження
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Перевірки , Суд

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі