Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

З 01.01.2017 р. сума ЄСВ для фізосіб — підприємців, платників першої групи ЄП, має становити не менше ніж 352 грн

Яку суму єдиного внеску потрібно сплачувати фізособам — підприємцям, віднесеним до першої групи платників єдиного податку?

Сума єдиного внеску для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у пп. 1 п. 291.4 ПКУ, не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється згідно зі ст. 24 Закону про пенсійне страхування, пропорційно до сплаченого єдиного внеску (п. 3 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ), - нагадує "Вісник. Офіційно про податки".

Мінімальним страховим внеском є сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону про ЄСВ).

Єдиний внесок для фізосіб — підприємців, віднесених до першої групи платників єдиного податку, встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Оскільки з 01.01.2017 р. розмір мінімальної заробітної плати становить 3 200 грн, то протягом 2017 р. розмір мінімального страхового внеску — 704 грн (3 200 грн × 22 %).

Отже, з 01.01.2017 р. сума єдиного внеску для фізичних осіб — підприємців, віднесених до першої групи платників єдиного податку, має становити не менше ніж 352 грн ((3 200 грн × 22 %) × 0,5).

Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
1 група ЄП , Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , Підприємці

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі