Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Як в декларації відображається виплата ЄСВ, нарахованого на заробітну плату працівників, зайнятих у виробництві?

Як в декларації відображається виплата ЄСВ, нарахованого на заробітну плату працівників, зайнятих у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг)?

Перелік витрат, з яких складається собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визначено пунктом 138.8 ст. 138 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), зокрема, до таких витрат віднесено прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати. До складу інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені на конкретний об'єкт витрат, у тому числі внески на соціальні заходи, визначені статтею 143 цього Кодексу, плата за оренду земельних і майнових паїв (п. 138.9 ст. 138 ПКУ). Так, пунктом 143.1 ст. 143 ПКУ до складу витрат платника податку відносяться суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у розмірах і порядку, встановлених законом. Враховуючи зазначене, суми єдиного соціального внеску, нарахованого на заробітну плату працівників, зайнятих у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), відносяться до собівартості виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Загальна сума витрат, що відносяться до собівартості виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, зазначаються платниками податку у складі витрат операційної діяльності у рядку 05 податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом ДПА України від 28.02.2011 №114, (далі — декларація) та окремо — у рядку 05.1. Складові собівартості виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг розшифровуються у додатку СВ до рядка 05.1 декларації, зокрема, суми єдиного соціального внеску, нарахованого на заробітну плату працівників, зайнятих у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), зазначаються у рядку 05.1.12 зазначеного додатка. Суми єдиного соціального внеску, нарахованого на заробітну плату працівників, зайнятих у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), зазначаються у рядку 05.1.12 додатка СВ до рядка 05.1 податкової декларації з податку на прибуток підприємства, а також у складі витрат, що відносяться до собівартості виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, — у рядках 05, 05.1 декларації.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
ДФС у Волинській обл.
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Виробництво , Єдиний соціальний внесок

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі