Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Карантинна допомога 8 000 грн для ФОПів

ФОП, основний вид діяльності 47.71, закрився на карантин у Харкові. Але поряд з цим отримує дохід від інтернет-торгівлі за кодом 47.91. ФОП не є найманим працівником та сплачує ЄСВ. Чи належить йому допомога 8 тис. грн від держави?

Допомога надається ФОП застрахованим особам, економічна діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (ч. 1 ст. 1 Закону №1358).

Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що призводять до тимчасової зупинки роботи ФОП – це Перелік №1236 (ч. 2 ст. 1 Закону №1358).

До цього Переліку включено і діяльність за кодом КВЕД 47.71.

Причому цей код КВЕД має бути основним видом діяльності, тобто, зазначеним першим у відомостях з Єдиного держреєстру, станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги (ч. 1 ст. 2 Закону №1358).

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону №1358, не надається допомога ФОПам:

  • держреєстрація яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, становить менше трьох місяців;
  • які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за шість місяців (крім осіб, які звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»);
  • основний вид економічної діяльності яких, заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку №1236;
  • які є найманими працівниками та ФОПом одночасно;
  • підприємницька діяльність яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому у відповідному регіоні запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), за даними Єдиного держреєстру, припинена.

В наведених обмеженнях для виплати допомоги начебто немає такого обмеження, як здійснення діяльності за іншим, неосновним кодом КВЕД.

Але ж на самому початку ми навели норму ч. 1 ст. 1 Закону №1358, де сказано про отримання допомоги тільки тими ФОП, економічна діяльність яких тимчасово зупинена.

З чого можна зрозуміти, що мова йде про повну призупинку господарської діяльності ФОП. А не тільки за основнним кодом КВЕД, який наведено в Переліку №1236.

Тому, на наш погляд, в ситуації, яка розглядається, отримати допомогу не можна.

Детальніше про карантинну допомогу ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Підприємці , Матеріальна допомога , Фінансова допомога , COVID-19

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі