Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Дохід для ЄСВ у члена ФГ і ФОП на ЄП

Яку суму доходу зазначати у Звіті з ЄСВ члену ФГ і ФОП на ЄП, якщо вони не отримували доходу у 2020 році? Якщо дохід ФОП на ЄП більше мінімальної зарплати, чи може він показувати у Звіті з ЄСВ мінімальний розмір ЄСВ?

Стосовно членів ФГ

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, якщо члени ФГ не отримували в окремих кварталах чи місяцях доходу, сума ЄСВ визначається ними самостійно, але вона не може бути меншою розміру мінімального ЄСВ і не може бути більшою за максимальний розмір ЄСВ.

Таким чином, заповнюючи річний звіт з ЄСВ (за формою Д5), варто врахувати таке.

В графі 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації / Самостійно визначена сума доходу / Частка розподіленого доходу» таблиці 1 форми № Д5, член ФГ має навести самостійно визначену суму доходу, з якої він обчислюватиме мінімальний розмір ЄСВ.

Мінімальний розмір ЄСВ становить добуток мінімального розміру зарплати за відповідний місяць, на розмір ЄСВ (див. п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ).

Сума мінімальної місячної зарплати з січня по серпень 2020 року становила 4 723 грн., а з вересня по грудень 2020 року – 5 000 грн.

Таким чином, це мінімальні місячні суми доходу, які потрібно зазначити в графах 3 і 4 таблиці 1 форми № Д5 за відповідні місяці, навіть якщо дохід не отримувався.

Відтак мінімальний місячний розмір ЄСВ з січня по серпень 2020 року становить 1 039,06 грн., а з вересня по грудень 2020 року – 1 100 грн.

А максимальна місячна величина бази нарахування ЄСВ становить 15 розмірів мінзарплат за відповідний місяць (див. п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ).

Таким чином, максимальну суму доходу за місяць можна поставити в розмірі 70 845 грн. (4 723 х 15) за період з січня по серпень 2020 року. 75 000 грн. (5 000 х 15) за період з вересня по грудень 2020 року. Відтак максимальна сума ЄСВ за місяць, відповідно, 15 585,90 грн. і 16 500 грн.

Але варто зазначити, що відповідно до п. 9-10 розд. VIII Закону про ЄСВ члени ФГ тимчасово, на період з березня по травень 2020 року звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ. При цьому періоди звільнення від сплати ЄСВ включаються до страхового стажу і вважається, що страхові суми були сплачені в розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів (п. 14-5 розд. XV Закону № 1058-IV).

Про заповнення таблиці 1 звіту з ЄСВ за формою додатку № Д5 ми писали тут. Заповнюються всі показники, окрім графи 4 і графи 6 за березень, квітень і травень 2020 року. А в графі 3 в цих періодах потрібно показувати суму самостійно визначеного доходу – не менше мінімального.

 

Стосовно ФОП на ЄП

Якщо ФОП на ЄП не отримували протягом 2020 року дохід, вони мають сплачувати ЄСВ так само, як і члени ФГ – в розмірі не менше мінімального, і не більше максимального ЄСВ (див. вище). Окрім періоду з березня по травень 2020 року. Порядок заповнення ними Звіту з ЄСВ такий самий, як і для членів ФГ (див. вище).

Поряд з цим відповідно до п. 9-10.1 розділу VIII Закону про ЄСВ ФОП платники ЄП групи 1 тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за грудень 2020 року.

Тому заповнюючи форму № Д5 за 2020 рік, ФОП на ЄП групи 1 також можуть не заповнювати показники граф 4 і 6 в рядку за грудень 2020 року.

 

Якщо дохід ФОП на ЄП більше мінімальної зарплати, чи може він показувати у Звіті з ЄСВ мінімальний розмір ЄСВ?

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ ФОП на ЄП базу нарахування ЄСВ визначають для себе самостійно, але не більше максимального розміру. При цьому сума ЄСВ не може бути менше мінімального розміру.

Таким чином, маючи в окремих місяцях доходи більше мінімальної зарплати, приміром, 50 тис. грн., 30 тис. грн. тощо, у таблиці 1 Звіту форми № Д5 за ці місяці в графі 3 і 4 можна показувати мінімальну зарплату, а в графі 5 мінімальний розмір ЄСВ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі